banner461
banner195

Nevşehir'de 8 Yılda 1 Milyon 802 Bin Metrekare Kilitli Parke Taşı Döşendi

Nevşehir Belediyesi tarafından il merkezinde sokak ve caddelere 8 yılda 2 milyon metrekareye yakın kilitli parke taşı döşendi.

Nevşehir'de 8 Yılda 1 Milyon 802 Bin Metrekare Kilitli Parke Taşı Döşendi
13 Kasım 2012 Salı 12:14

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Nevşehir Belediyesi tarafından 2004 yılından bugüne kadar değişik merkezlerde 1 milyon 802 bin 834 metrekarelik alanda kilitli parke taşı döşendiği belirtildi.

 Nevşehir'de 8 Yılda 1 Milyon 802 Bin Metrekare Kilitli Parke Taşı Döşendi

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek değişik alanlardaki kilitli parke taşı döşeme çalışmaları ile bu rakamın 2 milyon metrekareyi geçmesinin planlandığı ifade edildi.

 Nevşehir Belediyesi Kilitli Parke Döşemede Rekora Gidiyor

2008 yılının 497 bin 920 metrekarelik kilitli parke taşı döşenmesi ile en yoğun yıl olduğu belirtilen açıklamada, geçen yıl içerisinde 481 bin 819 metrekarelik alanda kilitli parke taşı döşemesinin gerçekleştiği kaydedildi.

Kilitli parke taşının, Nevşehir'in iklim özelliklerine göre yol düzenleme çalışmaları için en dayanıklı malzeme olduğu bildirildi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TEBRİKLER NEVŞEHİR BELEDİYESİ - 6 yıl önce
maşallah belediyemiz taş işinde o kadar profesyonelleşti ki, şehrimizde asfalt yola araçlarımız hasret kaldı,zaten döşedikleri taşın bedelini de yol harcamalari katilim payi adı altında bizlerden( borcumuz tebliğedilmeden bize) gecikme faizi de ekleyerek misliyle alıyorlar.tebrikler nevşehir belediyesi...
durmak yok yola devam...