banner461
banner195

Nevşehir'de Kamu Sen, Eylem Yaptı

Kamu Sen Nevşehir İl temsilciliği tarafından Nevşehir Valiliği önünde eylem yapıldı.

Nevşehir'de Kamu Sen,  Eylem Yaptı
15 Ocak 2015 Perşembe 16:22

banner143
banner134

 Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, emekli ve çalışanlara verilen maaş zammını protesto ederek maaş bordrolarını yaktı. Öğle saatlerinde Hükümet Konağı önünde toplanan Türkiye Kamu-Sen’e bağlı çeşitli iş kollarındaki sendikalara üye memurlar, hükümetin 2015 yılı için memur ve emeklilere verdiği maaş zammını protesto etti. Burada konuşan Türkiye Kamu-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, 2014 yılında maaşlara yapılan 123 liralık zammın; ortalama memur maaşında yüzde 5,2; en düşük memur maaşında yüzde 7,2; mühendis maaşında yüzde 3,7;avukat maaşında yüzde 4; doktor maaşında yüzde 3 artış anlamına gelmesine karşın yıllık enflasyonun yüzde 8,17 olduğunu ve buna göre 2014 yılında aylık olmak üzere, bir doktor 182 lira, mühendis 175 lira, avukat 156 lira, imam 69 lira, hemşire 56, düz memur 42, şoför 36, 15inci derecenin 1inci kademesindeki hizmetlinin ise, 24 lira enflasyon nedeniyle zarara uğradığını söyledi. Çetin: “Geçtiğimiz yıl, bizleri 123 liraya mahkûm edenler, bu yıl da yüzde 3+3’e mahkûm ediyorlar. Memurları enflasyonun altında ezdiniz; biliniz ki, memurlar bir darbeyi daha kaldıramaz. Ekonomi iyi yolda, istikrar sürüyor, enflasyon düşüyor masalı, çarşı pazardaki gerçek fiyatlarla kâbusa döndü. Hükümet, her yıl hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurlarımızı düşük ücret artışına mahkûm ederken, milletimizi zorunlu harcamalarında dahi enflasyon canavarına teslim ediyor. İktidar, 10 yıldır hiçbir enflasyon hedefine ulaşamadı. Bütün hesaplarında yanıldı. Bu yıl da enflasyon hedefi tutmayacak. Geride kalan sürede, bir zamanlar fakirin yemeği olan kuru fasulye, pilav lüks gıda maddesi haline geldi. Kırmızı etin yalnızca adı kaldı. Sebze, meyve el yakıyor. Bugün memurlarımız sözde zamlı maaşlarını aldılar ve acı gerçekle bir kez daha yüzleştiler. Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak 2013 Ağustos’undan beri, gerçekleri dile getiriyoruz. İmzalanan toplu sözleşmenin defolu olduğunu, memurların haklarının gasp edildiğini ifade ediyoruz. Malum konfederasyon ise 123 lirayı, yüzde 3+3 zammı anlata anlata bitiremiyor. Gerçekler ortada; 2014 memurlarımız ve emeklilerimiz için kara bir yıl odu. 2015 daha da zor olacak” dedi. Kamu Sen il Temsilcisi Çetin’in açıklamasının ardından eyleme katılan sendika yöneticileri ve memurlar maaş bordrolarını yaktı.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli Metin - 3 yıl önce
bordroyu herkes yakar. hükümeti protesto etmek için bu ay maaşınızı almasaydınız ya... görseydik sizlerin samimiyetini,,, hükümeti protesto için 15 şubat maaşlarını almamaya varmışınız.....
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Mhp iktidarken az daha maaş alamayacaktık unuttunmu zamanın ekonomi Bakanı ağzına kurşun sıktı niye kasada beş kuruş kalmadıidi
Avatar
metin - 3 yıl önce
maalesef memurlar bunca imkana ve özlük haklarına rağmen nimet azgını olmuşlar.i̇sterlerse özel sektörde 950 tl ye günde 10 saat çalışıp evin yüzünü unutabilirler.bu devletin sadece memuru yok.artık hükümetler hep memurları memnun etmeye uğrasmayıp birazda asgari ücretle çalışanları,çiftçisini memnun etmek için imkanlarını kullanmalıdır.
Avatar
memati - 3 yıl önce
beğinmeyen calışmasın dışarda binliraya calışacak cok insan var halinize şükredin azı bulamayan çoğu hiç bulamaz
Avatar
saldiray - 3 yıl önce
Show yapmayin düzeyli sendikacilik yapın
Avatar
Çok Komik - 3 yıl önce @memati
memati diyor ki "beğinmeyen calışmasın dışarda binliraya calışacak cok insan var halinize şükredin azı bulamayan çoğu hiç bulamaz" yani ölümü gösteriyor, sıtmaya razı olun diyor. çok komik :)