banner461
banner195

Nevşehir'de Metruk binalar korkutuyor!

Nevşehirli vatandaşlar şehrin bazı muhitlerinde atıl halde bulunan metruk binaların fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldiğini belirterek yetkililerin konuyla ilgili çalışma yapması gerektiğini bildirdi.

Nevşehir'de Metruk binalar korkutuyor!
10 Aralık 2015 Perşembe 19:01

banner143
banner134
Nevşehir'in İbrahimpaşa Mahallesinde yıkılmaya yüz tutmuş metruk binalar, geceleri madde bağımlılarının mekanı haline gelirken, burada yaşayan vatandaşlar için de korku duyulan mekanlar haline gelmiş.

Nevşehir'de ki Metruk Binalar Gece Ayrı Gündüz Ayrı Tehlike Saçıyor ...


Bu Metruk binalar mahalle sakinlerini rahatsız ederken binalara atılan çöpler de özellikle yaz aylarında havaların sıcak olmasından dolayı etrafa kötü kokuların yayılmasına neden oluyor.  Şehir merkezinde böyle bir durumun kabul edilemez olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, yetkililerin her bakımdan tehlike arz eden ve 
kullanılmayan bu binaların yıkılmasını talep ediyoruz dediler.

Nevşehir gündemin adresi FİB Haber Merkezimize çok sayıda vatandaşlarımızın yaptığı ihbarlarda kentin bazı metruk binalarının atıl vaziyetteki haliyle fuhuş ve uyuşturucu kullanan insanların mekanı haline geldiğini belirttiler.

Konu ile ilgili tepkilerini www.fibhaber.com İnternet gazetemiz aracılığı ile dile getiren vatandaşlar, “Nevşehir, kentsel dönüşüm süreci içerisinde. Kullanılmadığı halde yıkılmayan binalar tehlike saçıyor. Yetkililerin bu tip yerleri acilen yıkmasını bekliyoruz. Bu tip mekanlar ayrıca gençliğimizin kötü yola düşmesine de neden oluyor. Nitekim bu yerler adeta uyuşturucu yatağı.Gençler, gece geç saatlerde bu yerlere kümeleniyor. Ben İbrahimpaşa mahallesi yakınlarında oturuyorum. Burası Adeta buluşma yeri oldu . Gençlerimiz bu tip yerlerde nahoş olmayan şeyler yapıyor. Bizler restore edilecek tarihi yapıların onarılmasını, kullanılmayan binaların ise yıkılmasını talep ediyoruz” dediler.

Nevşehir'in Sesi ve en çok takip edilen medya organı www.fibhaber.com a, mahalle sakinleri tarafından yapılan İhbarda; - Nevşehir merkez İbrahim paşa mahallesinde bir çok yıkık dökük virane evler var. Alkol alanlar , madde bağımlıları kol geziyorlar... Öyleki Burası, Yeni  Nevşehir Adliye Sarayına Yürüme Mesafesinde 2-3 dakika, Nevşehir Belediye binasına ise sadece 5 dakika mesafede ...


Nevşehir'de Metruh Binalar Fuhuş ve uyuşturucu yuvasına dönüştü...

Vatandaşlar Nevşehir de Kentsel dönüşüm çerçevesinde yer alan mahallelerde ve özellikle Eski Kale mahallesindeki virane haldeki binalarla, İbrahimpaşa mahallesi , Esentepe mahallesi Nevkur arkasındaki alan, Dedeman otel arkası, Göre yolu mesire alan, Afat evlerde bulunan eski yurt binası ve SSK Hastanesi ile Çarşı merkezindeki Eski Çağrı Hastanesi’nin atıl haldeki binasının fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldiğini belirterek yetkililerin konuyla ilgili çalışma yapması gerektiğini bildirdiler.

Şimdi vatandaşlarımız Nevşehir'de sıkıntı yaşanmasına neden olan bu tip metruk binaların acilen yıkılmasını bekliyor

İşte sizden gelen , Nevşehir İbrahimpaşa mahallesi içerisinde Tehlike Arzeden O Metruk Binalar ve ibretlik görüntüler...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.