banner461
banner195

Nevşehir’e Minnet Borcum Var…!

FİB Haber Merkezi olarak daha öncesindende bir dostluğumuzda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri olan Nevşehirli Değerli kardeşimiz Sayın Rasim Arı’yı Ankara da ziyaret ettik.

Nevşehir’e Minnet Borcum Var…!
14 Mart 2013 Perşembe 17:34

banner143
Rasim Arı Spor Bakanlığı/Nevşehir
İlgili Galeriye Git
banner134
FİB Haber Merkezi olarak daha öncesindende bir dostluğumuzda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri olan Nevşehirli Değerli kardeşimiz Sayın Rasim Arı’yı Ankara da ziyaret ettik.


 Bizleri büyük bir nezaketle makamında ağırlalayan Rasim Arı ''Gençlerin ve genç nesillerin temsilcisi olan Bakanımız Sayın Suat Kılıç, Gerek Spor sahaları ve tesisleşme gerekse Sporcu yetiştirme ve spora teşvik konusunda gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerde Sayın Bakanımızın bu güzel çalışmaların da bir mihenk taşı olabilmenin mutluluğunu ve kendileriyle çalışabilme şansı yakalamış olmanın onurunu yaşıyoruz dedi.

 

Geldiğin yeri unutmamak

 

Çok sevdiğim bir büyüğüm bana bir soru sordu: Sen önemli insan mı olmak istiyorsun yoksa kıymetli insan mı? İşte Değerli Nevşehirli Büyüğümüz Rasim Arı için bu sorunun cevabı tamda cuk diye oturuyor.

Zira Rasim Arı aslında gelmek istediği noktaya daha çok genç yaşlarda çoktan ulaşmış durumda.Geldiği yeri unutmayarakta, Arı hem önemli bir insan hemde kıymetli bir insan…

 

NEVŞEHİR DENİNCE TİR TİR TİTRİYORUM

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Danışmanı Rasim Arı ''Yurdun her bir köşesinden olduğu gibi memleketimiz Nevşehir’de ki spor ve spor camiasındanda her türlü talep gelmektedir. Ancak Nevşehir denince herşeyimi borçlu olduğum kent aklıma geliyor. Tir tir titriyorum o zaman.

 

Azmin ve Başarının Öyküsü

 

Hele gülen o verimli topraklarında binbir zahmet ve meşşegatle yetiştirdiğimiz Meşhur İnallı Karpuzlarını İnallı dan alıp İstanbul a getirdirerek ''Traktörle karpuz sattığım günler'' aklıma geliyor. Elhamdulillah nerelerden nerelere…İnanç Azim kararlılık ve çalışma Başarının bence en büyük anahtarı.Bugünkü makamımı ve herşeyimi memleketim Nevşehir’e borçluyum. Nevşehir’e minnet borçluyum.''dedi.

Biran gözleri dolan Sayın Arı Memleketimiz ve memleket insanımıza hizmet edebilmek mutluluğu farklı şekillerde de olsa bize bir şekilde nasip oldu ne mutlu bizlere diyerek konu ülkemiz ve memleket davası olduğunda gerisi teferruattır dedi. Halkımıza Hizmet için elimizden gelen tüm çabayı gecemiz gündüzümüze katarak vermek için çaba gösteriyoruz. Bir vatandaşımızın bir Allah razı olsun cümlesi ve duası bize yetiyor tüm yorgunlularımızı atıyoruz dedi.

Ziyaretimizden duyduğu memnuniyetide dile getiren Rasim Arı,Gerçekten bizlere Memleket havası getirdiniz sizlerdende Allah razı olsun.Gerçi FİB Haber.Com dan Nevşehir ile ilgili tüm gelişmeleri haberlerinizden öğreniyoruz bu bağlamda çok kutsal bir görev ifa ediyorsunuz başarılarınızın devamını diliyorum tüm Nevşehirli hemşerilerime selam sevgi ve dualarımı gönderiyorum sizin vasıtanızla dedi.

 Son olarak Ziyaretimiz sonrası Arı yine gülümseten “Hani daha karpuz kesecadık…”diyerek bizim yöreye ait birde espri patlattı.

Bizlerde FİB Haber Merkezi olarak bizleri en güzel şekilde ağırlayan samimi içten ve güleryüzüyle işte tam bir Örnek Nevşehirli diye örnek göstereceğimiz Sayın Rasim Arı ya bundan sonraki yaşamında mutluluk sağlık ve başarılarının devamını diliyoruz.Kendisiyle ne kadar övünsek azdır.

 

RASİM ARI KİMDİR? BİOGRAFİSİ...

 

Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri olan Rasim Arı daha önce Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun Danışmanlığı, Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın danışmanlığı görevlerini yaptı.

 

1975 Nevşehir doğumlu olan Rasim Arı, Ak Parti Maltepe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Maksev Yönetim Kurulu Üyeliği'de yaptı.Ayrıca Ataköy Marina Yönetim Kurulu Üyeliği ile Wushu Federasyon Yönetim Kurulu üyeliğinide sürdürüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AK - 5 yıl önce
helal olsun gurur verici bir olay allah yardımcısı olsunn...başarılarının devamını diliyoruzz...
Avatar
Recep Tayyip Çelebi - 5 yıl önce
adamin hammaddesi iyiki varsin abi
Avatar
OĞUZ ÇEBİ - 5 yıl önce
adamin hasi rasi̇m ari
Avatar
kapadokyalı - 5 yıl önce
bizim temsilcimizsin rasim abi öğrencilere katkın için minnettarız
Avatar
Nevşehir li - 5 yıl önce
rasim arı kardeşimiz güzel bir yere gelmiş allah muvavfat etsin. fakat ben 54 yaşındayın ilk defa adını duyuyorum. nevşehir için şimdiye kadar ne yapmış, nevşehir spor ayardım edip 1 nci lige çıkmasına mı yardımcı olmuş, nevşehri e bir taşmı dikmiş? galiba bi yerlere aday olacak gündeme geldiğine göre şimdiye kadar yaptıklarını bi sıralasanızda öğrensek gerçekten söylüyorum ilk defa adını duyuyorum oda fib haberden
Avatar
kapadokyalı - 5 yıl önce
kıymetli amcacım adım ibrahim yüze istanbul üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim mail adresim ibrahimyuzer86@hotmail.com ben bu yaşata rasim abiyi tanıdım ama siz 54 yaşında tanımamışınız bu ne sizin ne rasim abinin hatası ama siz de iletişim bilginizi lütfen mailimden bana iletin nevşehire geldiğimde ziyaret edip elinizi öpmek ve ilimizin geleceği olan gençlere nasıl sahip çıktığını neler yaptığını size anlatmak isterim burdan şunları yaptı diye reklamını yapcak değilim bu benim görevimde haddimde değil kendisine sorun bi yeremi aday da haber çıkmış o onun sorunu ayrıca bu haber 1 yıl önceki haber ellerinizden öperim
Avatar
gurbetci - 5 yıl önce
rasim bey biz biliyoruz seni rabbi̇mde biliyordur yolun açik olsun...
Avatar
NECMİ CANTEKİN NEVŞEHİRSPOR BŞK. - 5 yıl önce
değerli rasi̇m bey kardeşim nar kasabası nevşehirspor tesisleri için ödenek müracatında
bulunduk sn vekiller tarafından 1 yıldır takip
bakana verildi takip ediliyordu sonuç şu ana kadar
gelen giden bir şey yok hep birlikte bunu çıkaralım
tüm çaba gösterenlere teşekkür ederim.