banner461

Seçen : “30 Ağustos, Türk Milletinin Bağımsızlık Yolunda Destanlaştırdığı En Büyük Zaferdir”

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen 30 Ağustos 1922’de    Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir yürek olduğu büyük Türk Milleti ile birlikte  kazandığı eşsiz zaferle tüm dünyaya özgürlük ve bağımsızlık dersi verdiğini belirtti.

Seçen : “30 Ağustos, Türk Milletinin Bağımsızlık Yolunda Destanlaştırdığı En Büyük Zaferdir”
29 Ağustos 2018 Çarşamba 09:42

banner143
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, 30 Ağustos  Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük  Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak şanlı zaferin bayramı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün,  Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, mesajında bu zafer ile birlikte Anadolu’nun artık ebedi olarak Türk yurdu haline geldiğine vurgu yaptı.

Seçen mesajında daha sonra  şu görüşlere yer verdi; “ 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Bu nedenle 30 Ağustos 1922 tarihindeki bu önemli zaferin taşıdığı anlam ve önemin çok iyi bilinmesi gerektiğine inanıyorum.  Aziz milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en kalbi dileklerimle tebrik ediyor, bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen  aziz şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha  rahmet ve minnetle anıyorum.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.