banner461
banner195

Seçildiği Halde "Muhtarlık Koltuğuna" Oturamadı

Niğde merkeze bağlı Aşlama köyünde 18 oy farkla muhtar seçilen 61 yaşındaki Demiral, ikametgahı şehir merkezinde olduğu için muhtarlığı iptal edildi.

Seçildiği Halde
03 Nisan 2014 Perşembe 22:41

banner143
banner134

 Niğde merkeze bağlı Aşlama köyünde 18 oy farkla muhtar seçilen 61 yaşındaki Demiral, ikametgahı şehir merkezinde olduğu için muhtarlığı iptal edildi.

Geçen yıl Niğde'de yaşayan oğlunun yanında ikamet etmeye başlayan ve ikametgahını bu adrese aldıran Demiral, uzun yıllar yaşadığı Aşlama köyünden muhtar adayı olmak için ilçe seçim kuruluna müracaat etti. 

Yetkililerin, "nüfus kaydını aldırman muhtar adayı olmana engel değil" sözü üzerine aday olan Demiral, rakibine 18 oy fark atarak muhtar seçildi. Mazbatasının almaya giden Demiral, muhtarlığının iptal edildiğini öğrenince şaşkınlık yaşadı.

Cumhuriyet Meydanında seçmenleriyle durumu protesto eden Demiral, "Köy halkı oylarını bana verdi ancak 3 aylık bir ikamet sebebiyle kazandığım muhtarlığı kaybediyorum. Bu nedenle seçim kuruluna itirazda bulunmaya ve hakkımızı aramaya geldik" dedi. 

İlçe Seçim Kurulu'na itiraz eden Demiral ile kente gelen köy sakinleri seçtikleri muhtarın göreve gelmesini istediklerini kaydettiler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.