banner177
banner195

Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor. Yaklaşan törenler öncesinde bu yıl da kaçak kurban kesimleri nedeniyle ilçe ekonomisinin büyük ölçüde zarar görmesinin önüne geçilmesi isteniyor.

Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor. Yaklaşan törenler öncesinde bu yıl da kaçak kurban kesimleri nedeniyle ilçe ekonomisinin büyük ölçüde zarar görmesinin önüne geçilmesi isteniyor.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçede yıl genelinde 15 bine yakın kurban kesiminin yapıldığını, bunun 10 binin kaçak olarak kesildiğini ifade ederken, bu konuyu defalarca dile getirmelerine karşın yetkili kurumların bir türlü kaçak kurban kesimlerine engel olamadığını dile getirdi.

Hacıbektaş belediyesi olarak kaçak kurban kesimi konusunda yaptıkları çalışmalarla imkanlar doğrultusunda gelişi güzel kaçak kurban kesimine engel olmaya çalıştıklarını söyleyen Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Bu kaçak kurban kesimlerinin belediyemize ve ilçemiz ekonomisine verdiği zarar yıllık 500 ile 700 bin TL arasında. Bu kayıp Hacıbektaş halkının sömürülmesi anlamına gelmektedir. Halkımızın yol, kanalizasyon ve su gibi belediye hizmetlerini alamamalarının gaspıdır. Bu gaspın önlenmesi için bilinçli Hacıbektaş halkı ile belediyemizin ortak çalışması bundan önce de olduğu gibi bundan sonrada sürecektir” diye konuştu.

 

erine önemli bir görev düşüyor. Toplum içerisinde kadına verilen önemin yanında siyasette de kadınlarımızın önemsenmesini bekliyoruz. İlimizde özellikle AK Parti, MHP ve CHP başta olmak üzere diğer siyasi partilerin de bayanlara seçilebilecekleri sıralardan aday göstermelerini bekliyoruz. Kadın aday adaylarının siyasete girme ve bu konuda cesaretlendirilmesi gerektiğine inanıyorum” açıklamalarında bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fani - 2 yıl önce
Anma bahane rant şahane