banner461
banner195

Turgay Başyayla Lezzet Yolculuğu için Ürgüp'te

Show TV ekranlarında yayımlanan “Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu'nun" bu haftaki durağı Kapadokya'nın kültür ve turizm başkenti, Patates , Kabak Çekirdeği ve Üzümüyle meşhur Nevşehir...

13 Ekim 2015 Salı 15:40

banner143
banner134
Turgay Başyayla, Show Tv'de yayınlanan Lezzet yolculuğu programının çekimleri için Ürgüp Kolcuoğlu Restauranta geldi.

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler için Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Ürgüp'ün eşsiz tadlarını; izleyicilere buluşturmaya geldi.. 

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek. 

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu, Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini, tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri eşliğinde belgesel tadında bir programla sizlerle buluşturacak.

Lezzet Yolculuğu'nun bu haftaki durağı Kapadokya'nın kültür ve turizm başkenti, Patates , Kabak Çekirdeği ve Üzümüyle meşhur Nevşehir... 

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenlere müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tadlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Bu kapsamda Lezzet Yolculuğunun bu haftaki durağı Nevşehir ili oldu. Proğramda Nevşehir'le birlikte Avanos , Ürgüp , Göreme'den çok özel kareler yer aldı. 
 

Show TV ekranlarında yayınlanan Lezzet Yolculuğu Nevşehir Bölümünde Turgay Başyayla, Nevşehirli yerel sanatçı ve THM nin sevilen ismi Ersin Tunç'un türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

 

Turgay Başyayla, yemek yapımından önce kah bir teyzemiz ile kuzuları yayıp, koyunları sağarak tarif için gerekli sütü kendi elleriyle hazırlayacak, kah köyün çilekeşi karakaçanın sırtında tarlanın yolunu tutup gerekli sebze meyveleri elleriyle toplayacak.

 

Birbirinden güzel otantik lezzetleri, aşçılarımızla, ninelerimizle, dedelerimizle uygulamalı olarak tariflerinin verileceği, ortaya çıkan lezzet harikasının tadılarak test edileceği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu'nda damakların yanı sıra gözler ve kulaklar da bayram edecek. Konuk olunan yörenin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin de Turgay Başyayla'nın birbirinden güzel türküleri eşliğinde sizlerle buluşacağı programda, folklor ekipleri en güzel oyunlarını sizler için oynayacak.

 

Birbirinden renkli köy odası eğlencelerinin yeniden sergileneceği, ilginç adetlerin uygulamalı olarak tanıtılacağı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu Edirne'den Kars'a, Trabzon'dan Gaziantep, Nevşehir'den Sinop'a , Şanlı Urfa, Çorum ve Hatay'a kadar yurdumuzun dört bir yanını ilçe ilçe köy köy ekranlarınıza konuk edecek.

 

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu, Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini, tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri eşliğinde belgesel tadında bir programla sizlerle buluşturacak.


Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu, her hafta Cumartesi ve Pazar günleri saat 14.00'te Show TV'de!

Show TV Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Nevşehir Bölümü için çekimleri tamamlanınca sizlere yayın saatini www.fibhaber.com dan duyuracağız...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.