banner461

Türkiye en ileri düzenlemelere sahip

Nevşehir İl Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Tüketici Hakları Gününü kutladı.

banner503
Türkiye en ileri düzenlemelere sahip
17 Mart 2020 Salı 12:32

banner143
banner134

Nevşehir İl Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Tüketici Hakları Gününü kutladı. Taygurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bilinçli Tüketici Sağlıklı Ekonominin Temelidir. Bilinçli tüketim demek; israf etmeden ve çevreye zarar vermeden, ihtiyaç olan kadar tüketmektir. Bilinçli tüketim aynı zamanda haklarının farkında olmak, haklarını aramada cesur davranmak ve hak ihlallerine karşı mücadele etmektir. Ticaret Bakanlığı olarak tüketicinin korunması ve mağdur olmaması için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Vatandaşımızın mağduriyet yaşadığı durumlarda da çözüm sağlamak için etkin şekilde çalışıyoruz. Bununla birlikte tüketicilerimizin bilinç düzeyini artırmak ve bilinçli tüketim anlayışını toplumumuzda yaygınlaştırmak için gayret gösteriyoruz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

Bu kapsamda Yenilenen Tüketici Bilgi Sistemi sayesinde, Bakanlığımızca tüketicilerimizin e-Devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetlerine kolay başvuru yapma imkânı sağlanmıştır. Bakanlığımız Reklam Kurulu vasıtasıyla aldatıcı ve yanıltıcı reklamlarla da mücadele etmektedir. Tüketici Hakları bakımından dünyanın en ileri düzenlemelerine sahip olmamız tüketicilerimize verdiğimiz değerin göstergesidir. Bu vesileyle Halkımızın bilinçli tüketim anlayışına sahip, haklarını aramada bilinçli, cesur ve girişken olmalarını diliyor, tüm Halkımızın 15 Mart Dünya Tüketiciler Gününü kutluyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.