banner461
banner195

Uğur: Yıldırımlar Yaratan Bir Irkın Ahfadıyız

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Uğur'un mesajı şu şekilde;

Uğur: Yıldırımlar Yaratan Bir Irkın Ahfadıyız
30 Ağustos 2013 Cuma 10:37

banner143
banner134

 YILDIRIMLAR YARATAN BİR IRKIN AHFÂDIYIZ

 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Uğur'un mesajı şu şekilde;

 

Aziz Türk Milleti'nin yeniden doğuşunu simgeleyen, garb milletlerine bir tokat gibi inen, şark milletlerine ise adeta  yoktan varoluşun en büyük örneğini teşkil eden büyük zaferin 91. yıldönümü kutlu olsun.

 

30 Ağustos tarihinde, "Ya İstiklal, Ya Ölüm" nidaları ile topraklarındaki işgalcilerin ayak seslerini ilelebet toprağa gömen Aziz Türk Milleti, onurunu zafer ile taçlandırmayı başarmış, uzun yıllar güç koşullar altında sürdürülen askeri mücadeleyi sona erdirmiş, ekonomi ve kalkınma mücadelesinin ışığını sonsuza dek yakmıştır.

 

Unutulmamalıdır ki bugün, kurtuluşun 91. yılında milli bayram kutlamalarımız engellenmekte, türlü bahanelerle iptal edilmekte, kimi zaman ise al bayrağımızı gururla elinde dalgalandıran halkımız çeşitli cezalara maruz kalmaktadır. Tıpkı geçmişte İngiliz idaresindeki İstanbul hükümeti edası ile hareket eden bu güruhlar Türk ismini unutturmaya çalışmakta, manda ve himayeyi kabul etmeyen Anadolu halkının bu asil ruhunu görmezden gelmeye çalışmakta, aziz milletimizin tam bağımsızlık ve ulusal egemenlik bilincini yok etmeye çalışmakta ve Ortadoğu'ya  sözde demokrasi adı altında kan pompalayanların siyasetini haklı çıkarmaya çalışmaktadır. Ama unutulan bir şey var ki o da Türk Milleti'nin yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfâdı olduğu gerçeğidir.

 

Böylesine inanç ve kararlılıkla, Dünya'da eşi benzeri olmayan bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan başta askeri deha Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla yad ediyorum. Türk Milleti'nin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.