banner461

Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk'ten Kadir Gecesi Mesajı

Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk'ten Kadir Gecesi Mesajı
31 Mayıs 2019 Cuma 18:11

banner143
banner134

Başkan Aktürk mesajında, “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir  Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Kadir Gecesinde sema kapılarının sonuna kadar açıldığı kaydeden Başkan Aktürk, “Kur'an-ı Kerim'de, "Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. 

Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır.

Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin bereketinden manen en iyi biçimde yararlanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin başta İslam dünyası olmak üzere milletimizi ve hemşehrilerimizi kuşatmasını temenni ediyor, Yüce Mevla’dan bizleri Ramazan Bayramı’na eriştirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.