banner461
banner195

Ürgüp’te Tarihi Camiye Halen Sahip Çıkan Olmadı

Nevşehir’in Ürgüp İlçesine bağlı Bahçeli Eski Köy’ünde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen asırlık caminin restore edilmesi isteniyor.

Ürgüp’te Tarihi Camiye Halen Sahip Çıkan Olmadı
19 Haziran 2013 Çarşamba 09:54

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp İlçesine bağlı Bahçeli Eski Köy’ünde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen asırlık caminin restore edilmesi isteniyor.

 

Bahçeli Eski Köy Muhtarı Murat Köksal yıkılmaya terk edilen asırlık caminin uzun zamandır kullanılmadığını muhtarlığın bütçesinin yeterli olmadığı için restoresini yaptıramadıklarını söyledi.

 

Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Bahçeli Eski Köy Muhtar Murat Köksal bu asırlık caminin restore edilebilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğünden testsek sağlanması gerektiğini, bunun içinde müracaata bulunacaklarını belirterek “Bölgemiz tarihi ve turistik olması nedeniyle yerli ve yabancıların köyümüzü ziyaret ettiklerini içinde biran önce bu caminin restoresinin gerçekleşmesi için girişimde bulunacağız. Bölgemizin tamamen tarihi ve turist olması nedeniyle köyümüzü ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin karşısında mahcup oluyoruz.”dedi.

 

Bu konuda devlet yetkililerinden de yardım isteyen Muhtar Köksal,  köyün en eski tarihi caminin isminin ve kaç yılında inşası edildiğini köyün en yaşlı insanlarının dahi bilmediğini ifade etti.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
B.DOLGUN - 6 yıl önce
sayın murat köksal, bu köyde uzun dönem muhtarlk yaptınız. neden muhtarlığınızda bir girişimde bulunmadınız?
Avatar
ÜLKÜ - 6 yıl önce
çok haklisiniz sayin b.dolgun