banner461
banner195

Ürgüp'ün Suları Temiz...!

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız son günlerde su şebekesiyle ilgili bazı duyumların kendilerine ulaştığını, vatandaşların gönül rahatlığıyla suyu kullanabileceklerini ifade ederek, analiz raporunu paylaştı.

Ürgüp'ün Suları Temiz...!
23 Haziran 2013 Pazar 18:02

banner143
banner134

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız yaptığı açıklamada “Ürgüp’te ishal ve karın ağrısı şikayetlerinin artması ve sudan kaynaklanıyor zannına dayalı bazı duyumlar üzerine, Belediyemize sözlü veya yazılı bir ulaşım olmamasına rağmen, Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, insan merkezli çalışma anlayışımıza bağlı olarak, İlçemiz mevcut su şebekesinden aldığı numuneleri Nevşehir Valiliği Halk sağlığı Müdürlüğü’ne ilçemizin suyumuzu analiz ettirilmiş ve analiz sonuçlarını 21/06/2013 tarih ve 359 sayılı Halk Sağlığı Müdürlüğü yazısıyla almıştır. Yazı ekinde gönderilen analiz raporları ektedir. Ve görülmektedir ki; Halen kullandığımız içme suyumuzda insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek zararlı bir madde ve mikroba rastlanmamıştır. “ dedi.

Yıldız, “Bu sebeple değerli hemşerilerimize ve misafirlerimize içme suyumuzun sağlıklı olduğunu, daha sağlıklı hale getirmek için gerekli altyapı yenileme çalışmalarımızın devam ettiğini ve bu çalışmanın %60 mertebesinde bitirildiğini bildirir, güzel bir hafta sonu geçirmenizi dilerim.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.