banner461
banner195

0 RH Negatif Kana İhtiyaç Var

Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kan Merkezi geçtiğimiz yıl ilimiz genelinde yaptığı kan bağışı toplama çalışmalarında en fazla A Rh + kan topladı. Kan bağışlarında en fazla ihtiyaç duyulan kan grubu ise 0 Rh – kan grubu oldu.

0 RH Negatif Kana İhtiyaç Var
05 Şubat 2016 Cuma 16:41

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kan Merkezi geçtiğimiz yıl ilimiz genelinde yaptığı kan bağışı toplama çalışmalarında en fazla A Rh + kan topladı. Kan bağışlarında en fazla ihtiyaç duyulan kan grubu ise 0 Rh – kan grubu oldu.

Kızılay Nevşehir Kan Merkezi Doktorlarından Dr. Süleyman Kurt, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kızılay kan merkezinin ilimizde faaliyetine başladığı günden bu yana halkın kan bağışı kampanyalarına ilgisinin artarak sürdüğünü belirtti.

Toplanan kan bağışlarının büyük bir titizlikle hastalara şifa haline getirildiğine değinen Kurt, kan bağışı kampanyalarında en fazla A Rh + kan grubu bağışlarının dikkat çektiğini, en az bulunan kan grubunun ise 0 Rh – kan grubu olduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.