banner461
banner195

1.Basamak Sağlık Hizmetlerinin Kapsamı Genişletiliyor

Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ilimiz genelinde sağlık kuruluşlarına engelli Vatandaşların daha rahat ulaşımını sağlamak amaçlı çalışmalarına bu yıl ağırlık verdi.

 1.Basamak Sağlık Hizmetlerinin Kapsamı Genişletiliyor
29 Eylül 2014 Pazartesi 23:14

banner143
banner134

 1.Basamak Sağlık Hizmetlerinin Kapsamı Genişletiliyor

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ilimiz genelinde sağlık kuruluşlarına engelli Vatandaşların daha rahat ulaşımını sağlamak amaçlı çalışmalarına bu yıl ağırlık verdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 2014 Yılı başından bu yana yapılan çalışmalar doğrultusunda yılsonuna kadar özellikle aile sağlığı merkezleri başta olmak üzere sağlık kuruluşlarına engelli vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak üzere çalışmalara yoğunluk kazandırdıklarını belirtti.

Aile sağlığı merkezleri başta olmak üzere sağlık kuruluşlarına engellilerin ulaşımlarını kolaylaştıracak asansör yapımı ve engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri WC yapımı konusunda çok sayıda sağlık kuruluşunda çalışmaların yapıldığını kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 2014 yılı içerisinde yeni Aile Sağlığı Merkezlerinin açılması konusunda da planlamaların yapıldığını söyledi.

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin ilimiz genelinde geliştirilmesine yönelikte çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Ünlübay, “İlimiz genelinde birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde 2014 yılı önemli bir yıl olacak. Yapacağımız çalışmalarla birinci basamak sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve Vatandaşlarımıza bu merkezlerimizde daha iyi koşullarda sağlık hizmeti verebilmenin çabası içerisinde olacağız” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.