banner461
banner195

Acıgöl İlçesinde Hastane Beklentisi Sürüyor

Acıgöl Belediyesince hastane binası için Çayırlık Mahallesi 66 bin 352 metre karelik arsa Sağlık Bakanlığına tahsis edildi. 2012 yılında gerekli projesi ve ihalesi yapılacak.

Acıgöl İlçesinde Hastane Beklentisi Sürüyor
27 Ocak 2014 Pazartesi 21:42

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl Belediyesince hastane binası için Çayırlık Mahallesi 66 bin 352 metre karelik arsa Sağlık Bakanlığına tahsis edildi. 2012 yılında gerekli projesi ve ihalesi yapılacak.

E2 tipi hastaneler 9-18 bin arası nüfuslu yerleşim yerinde faaliyet gösterecek. Kurumda 10-25 arasında yatak sayısı olacak, en az dört dalda uzman doktor,  bir aile hekimi bulunacak, 24 saat hizmet verilebilecek, acil hizmetleri pratisyen hekimlerce karşılanacak, rutin tetkiklerin yapılabildiği laboratuar bulunacak, yatan hasta tedavisi yapılacak, normal doğum yapılabilecek ve bünyesinde diş polikliniği bulunacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
acıgöllü - 4 yıl önce
acıgöle hastane çok gerekliyse daha önce hayırsever vatandaşların parasıyla yapılan, şimdiki belediye başkanı tarafından çürümeye terkedilen, daha sonra kız meslek lisesine çevrilen, acıgölün hastanesi niye kapatılmıştı????