banner461
banner195

Acil Obstetrik Bakım Programı Toplantısı Yapıldı

Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik halidir. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik Yeni doğan Bakımın amacı.

Acil Obstetrik Bakım Programı Toplantısı Yapıldı
08 Haziran 2015 Pazartesi 16:27

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik halidir. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik Yeni doğan Bakımın amacı.


Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının anne ve yenidoğan ölümlerini önlemeye yönelik program kapsamında Acil Obstetrik Bakım Programının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları devam etmekte.


Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında Nevşehir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal başkanlığında Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Fethinaz Öztürk'ün koordinasyonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda sektörler arası işbirliği toplantısı yapıldı. 


Toplantıda önlenebilir anne ve bebek ölümlerini azaltmak olan AOB Programı kapsamında bölgesel olarak yaşanan sorunlarla ilimize uygun  olan yaklaşımının belirlenmesi ve uygulamaya konulmasının sağlaması, ayrıca  kurumların  sağlayabileceği katkılar değerlendirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.