banner461

Acil Obstetrik Bakım ve Aile Planlaması Eğitimi Yapıldı

Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik hali. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik bakımın amacıdır.

banner15
 Acil Obstetrik Bakım ve Aile Planlaması Eğitimi Yapıldı
01 Eylül 2015 Salı 13:30

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik hali. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik bakımın amacıdır.


Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının anne ve yeni doğan ölümlerini önlemeye yönelik program kapsamında Acil Obstetrik Bakım Programının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları devam etmekte.

Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğünde çalışan personellere Çocuk Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Biriminde görevli Ebe Hülya Karaca ve Ebe Ceyda Coruk tarafından Acil Obstetrik Bakım  ve Aile Planlaması konularında eğitim verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.