banner461
banner195

"Akılcı İlaç Kullanımı" Proje Yarışması

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada; tüm Dünya'da olduğu gibi akılcı olmayan ilaç kullanımı Ülkemizde de ciddi bir halk sağlığı sorunu. Ülkemizde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün önerileri doğrultusunda Akılcı İlaç Kullanımı (AÎK) programı yürütülmekte.

"Akılcı İlaç Kullanımı" Proje Yarışması
26 Mart 2016 Cumartesi 13:44

banner143
banner134
İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada; tüm Dünya'da olduğu gibi akılcı olmayan ilaç kullanımı Ülkemizde de ciddi bir halk sağlığı sorunu. Ülkemizde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün önerileri doğrultusunda Akılcı İlaç Kullanımı (AÎK) programı yürütülmekte. Bu kapsamda "Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017" hazırlanmış ve uygulamaya konulmuştur. Söz konusu eylem planı doğrultusunda sağlık mesleği mensuplarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmekte.
Bu kapsamda, sağlık meslek mensuplarının ve sağlık meslek mensubu yetiştiren Fakültelerde öğrenim görmekte olan öğrencilerin AİK konusunda ilgilerini çekmek ve AİK'in yaygınlaştırılması, halkta ve sağlık çalışanlarında AİK konusunda farkındalık oluşturulması için yenilikçi ve girişimci projeler/fikirler/çözümler üretmelerini sağlamak amacı ile "Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması" düzenlendi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.