banner461
banner195

Anestezi Teknisyenlerinin Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada ilimizde görevli anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekildi.

Anestezi Teknisyenlerinin Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı
14 Aralık 2015 Pazartesi 13:41

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada ilimizde görevli anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekildi.

Açıklamada; “Tüm Sağlık Çalışanları için geçerli olan sorunların yanında Anastezi Teknisyeni ve Teknikerleri'nin çalışma şartları ve görev tanımı konularındaki sorunlar Sağlık Bakanlığı tarafından görmezden geliniyor.Mesaisinin tamamına yakını Ameliyathane ortamında geçirmek zorunda olan Anastezi Teknisyen ve Teknikerleri günün çoğunu güneş ışığı görmeden tamamlamakta ve anastezik maddelere maruz kalmaktadırlar. Bunun yanında kimi zamanlarda da idarecinin keyfi uygulamalarına muhatap olmakta görevleri dışında başka angarya işlerle de iş yükü artırılmaktadır. Türk Sağlık Sen olarak 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutlar, daha sağlıklı bir ortamda, keyfi uygulamalardan uzak, kıymetinin bilindiği, fiili Hizmet Zammının (Yıpranma Payı) verildiği, özlük haklarının iyileştirildiği nice 13 Aralıklar 'da buluşmak dilek ve temennisiyle, Türk Sağlık Sendikası  anastezi teknisyenleri ve teknikerlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması konusunda her türlü hassasiyeti göstermiş ve göstermeye devam edecektir” ifadeleri yer buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.