banner461
banner195

Bu Bina da mı Çürüyecek?

Nevşehir’de yıllarca kamu kurum ve kuruluşlarına mekan olmuş, yıllardır atıl bir şekilde bırakılarak çürümeye terk edilmiş binalar arasına eski sağlık il müdürlüğü binası da mı katılıyor?.

Bu Bina da mı Çürüyecek?
20 Kasım 2013 Çarşamba 19:17

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yıllarca kamu kurum ve kuruluşlarına mekan olmuş, yıllardır atıl bir şekilde bırakılarak çürümeye terk edilmiş binalar arasına eski sağlık il müdürlüğü binası da mı katılıyor?.

Devletin malına ne denli şaşı baktığı fikrini akıllardan düşürmeyen bu durum aslında Nevşehir’e hiç yabancı değil. İlimize yıllardır Kapalı cezaevi olmuş Meryem Ana Kilisesi, Eski Yetiştirme Yurdu, Eski Bağ-Kur İl Müdürlüğü ve Eski SSK Hastanesi binaları örneklerinde de yaşanan bu halkaya eski sağlık il müdürlüğü binasının da katılacak olması oldukça üzücü.

Geçtiğimiz aylarda Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğünün talip olduğu belirtilen eski sağlık il müdürlüğü ve hemen arkasındaki döner sermaye müdürlüğünün akıbeti merak konusu.

Şehrin tam göbeğinde, kendi kaderlerine terk edilen bu binaların şehrimiz ekonomisine verdiği zararın vebalini kimin verebileceği de muamma.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sosyal Hizmetler - 5 yıl önce
eski sağlık müdürlüğü binası, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü tarafından kullanılacaktır. yazışmaları halen devam etmektedir.
Avatar
MELİH PARA - 5 yıl önce
bu mantikla nereye gidiyoruz belli degil bu devletin parasi cok yo pardon enayi halkin parasi cok bu bina lar birilerinr batiyorki yenisi yapilip bunlar harabe yapilmaya calişiliyor ben bu hukumete hakkimi helal etmiyorum
Avatar
ne olacak - 5 yıl önce
çoçuk esirgeme kurumu eski binasi, bağkur binasi,ssk hastanesi daha neleri sayayim