banner461

Ebelik tarihin en eski mesleklerinden biri

Nevşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Yöneticisi Dr. Atikullah Ghiasee Ebeler Haftası olması dolayısı ile mesaj yayınladı.

banner503
Ebelik tarihin en eski mesleklerinden biri
27 Nisan 2016 Çarşamba 13:06

banner143
banner134
Nevşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Yöneticisi Dr. Atikullah Ghiasee Ebeler Haftası olması dolayısı ile mesaj yayınlayarak tüm ebelere minnet ve şükranlarını sunduğunu söyledi. Ghiasee, 'Ebelik tarihin en eski mesleklerinden biri olup insanlığın varoluşundan bu yana mazisi olduğu bilinmektedir. Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olmak, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye istek ve özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak ebelerin toplum içinde saygın bir yer edinmesine medar olmuştur. 
Dünyanın en eski mesleklerinden birisi olan Ebelik Mesleği’nin önemine dikkat çekmek için Dünyada ve ülkemizde her yıl 21-28 Nisan Tarihleri arasında Ebeler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu itibarla, sağlık camiamızda önemli bir konuma sahip olun tüm ebelerimize toplumumuz adına ayrı ayrı minnet ve şükranlarımı sunuyor, Ebelik Haftalarını kutlayarak sevdikleri ile sağlıklı ve mesut bir hayat yaşamalarını temenni ediyorum.' dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.