banner461
banner195

Ekmek ve  Pide Fırınlarına Gramaj Kontrolü Yapıldı

Nevşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri kentte faaliyet gösteren ekmek ve simit fırınlarında da genel denetim kapsamında gramaj kontrolü yapıldı.

Ekmek ve  Pide Fırınlarına Gramaj Kontrolü Yapıldı
10 Haziran 2016 Cuma 15:02

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; Ramazan ayı öncesi, unlu mamul üretimi yapan işyerleri denetimini sıklaştırdı. Ekipler, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolü yaptı. Denetimlerde ramazan ayının vazgeçilmezi olan ramazan pidelerinin gramaj ve fiyat kontrolü de gerçekleştirildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerde, işletme sahibi ve çalışanlarını uyulması gereken kurallar hakkında da bilgilendiriyor. Kurallara uygun üretim yapmayan işletmeler hakkında zabıt tutan ekipler, gerekli düzenlemelerin yapılması uyarısında bulundu. 

Sabah erken saatlerde Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilde faaliyette bulunan pide ve ekmek fırınına yönelik denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde, Nevşehir de faaliyet gösteren bir fırında normalde tanesi 250 gr dan, 5 pide 1250 gr gelmesi gerekirken aşağıdaki resimdede gördüğünüz gibi 1.398 gr  gelmesi üzerine fırın sahibi zabıta ekiplerince teşekkür edilerek tebrik edildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.