banner461

Göz Sağlığı İhmale Gelmez

Göz sağlığının ihmale gelmeyeceğine dikkat çeken Uzmanlar güneş gözlüğü seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekiyor.

banner503
Göz Sağlığı İhmale Gelmez
25 Ağustos 2015 Salı 14:59

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA)Göz sağlığının ihmale gelmeyeceğine dikkat çeken Uzmanlar güneş gözlüğü seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekiyor.

Bahar ayları ile birlikte doğada polen sirkülasyonunun artması nedeniyle genel olarak İnsanların büyük bir bölümünde gözde polen alerjisi rahatsızlığının arttığına dikkat çeken Zafer Taşezer, Polen rahatsızlıklarına karşın Vatandaşların güneş gözlüğü kullanımına dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Gerek güneş ışınlarından gerekse polen alerjisinden korunmak isteyen Vatandaşların mutlaka sertifikalı ve göz sağlığına uygun kaliteli güneş gözlüğü kullanmalarını tavsiye eden Zafer Taşezer, piyasada ucuzluk mağazalarında katılan güneş gözlüklerine Vatandaşların itibar etmemelerini, kalitesiz ve göz sağlığına son derece zararlı bu gözlüklerin ileride ciddi göz sağlığı sorunlarına da neden olabildiğine değindi.

Güneş gözlüğü alırken Vatandaşların öncelikle gözlüğün markasına, gözlüğün üzerinde C ambleminin bulunmasına, Polorize olmasına dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Taşezer, güneş gözlüklerinde en önemli hususlardan birinin de gözlük camlarının CR denilen Standartlara uygun olmasının da büyük önem taşıdığını ifade etti.

Kaliteli ve sertifikalı her gözlüğün başlarda biraz pahalı gibi görünse de göz sağlığı açısından son derece önemli olduğuna değinen Zafer Taşezer, 100 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlarla gözlükçülerde satışa sunulan güneş gözlükleri sayesinde hem güneşin zararlı ışınlarından hem de bahar aylarında özellikle insanlarımızda göz sağlığını olumsuz etkileyen Polen rahatsızlıklarından korunmanın mümkün olacağını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.