banner461
banner195

Gülşehir Sağlık Ocağı Çalışanları Şiddet Son Bulsun İsityor

Sağlıktaki artan şiddet olaylarına dikkat çekmek ve Nevşehir ili Gülşehir ilçesi olarak şiddete karşı duruşlarını göstermek amacıyla Gülşehir Sağlık Ocağı Girişinde basın açıklaması yapıldı.

Gülşehir Sağlık Ocağı Çalışanları Şiddet Son Bulsun İsityor
01 Haziran 2015 Pazartesi 12:05

banner143
banner134
 Sağlıktaki artan şiddet olaylarına dikkat çekmek ve Nevşehir ili Gülşehir ilçesi olarak şiddete karşı duruşlarını göstermek  amacıyla Gülşehir Sağlık Ocağı Girişinde basın açıklaması yapıldı.

Gülşehir Sağlık Ocağı çalışanları tarafından sağlık ocağı binası önünde yapılan açıklamada Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor denildi. Gülşehir Sağlık Ocağı çalışanları tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde;

‘’Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız.

Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz.

Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet" kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzümü duymaktayız.

Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz.

Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışanı taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır.
Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başım koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip, vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor. Bundan emin olunuz. Ne var ki üst üsle yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına gelirmiş durumdadır.

Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki; Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor.’’

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.