banner461
banner195

Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır

İl sağlık Müdürlüğü, kan bağışının ülkemizde ve ilimizde artmasının önemine dikkat çekerken, kan bağışının acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır
20 Haziran 2016 Pazartesi 12:57

banner143
banner134
Açıklamada; “Tüm dünyada, her gün her saniye bir insan yaşamak için kan transfüzyonuna (nakline) ihtiyaç duymaktadır. Kan ise tek kaynağı insan olan ve başka hiç bir yolla üretilemeyen biyolojik bir maddedir ve bütün dünyada güvenli kan ve kan bileşenleri ancak düzenli, gönüllü ve karşılık beklemeyen kan bağışçıları aracılığıyla sağlanmaktadır. 
Bu ihtiyacı gidermek için düzenli ve gönüllü kan bağışının ne kadar önemli olduğu vurgulanmakta ve en önemlisi de düzenli bağışlarıyla binlerce yaşamı kurtaran gönüllü kan bağışçılarına teşekkür edilmektedir. Türk Kızılayı’na düzenli, gönüllü ve karşılıksız kan bağışlayıp, ülkemizdeki hastaların güvenli kan ve kan bileşenlerine ihtiyaç duydukları anda ve miktarda ulaşabilmelerini sağlayarak birçok yaşam kurtarabiliriz. Unutmayın “Kan Acil İhtiyaç Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır” ifadelerine yer verildi.
 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.