banner461
banner195

Kapadokya Hastanesinden alınan fark ücretleri hakkında önemli açıklama

Özel Kapadokya Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Yakut'dan FİB Haber Merkezimize alınan fark ücretleri hakkında önemli açıklama geldi…

Kapadokya Hastanesinden alınan fark ücretleri hakkında önemli açıklama
31 Ekim 2013 Perşembe 19:37

banner143
banner134

 Kapadokya Hastanesinde alınan fark ücretleri hakkında önemli açıklama geldi…

Bakanlar Kurulu’nun, 13,10,2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararıyla, özel hastanelerin vatandaştan alabileceği fark ücretinde sınır yüzde 90′dan, yüzde 200′e çıkarıldı. Hastadan SGK’nın belirlediği ücretin yüzde 90’ına kadar fark alabilen özel hastaneler, artık yüzde 200’e kadar fark isteyebilecektir.

Bu karardan sonra basında çıkan haberlerin de etkisiyle vatandaşımız bunu özel hastaneler zam yaptı şeklinde yorumladı ve özel hastaneye gitmekten imtina etmeye başlamıştır.  Ancak bu kararın ne için çıkarıldığına bakmak gerekir. İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerdeki bazı grup hastaneler zaten % 90 değil duruma göre % 1000 fark almaktaydılar. Bu karar sözde o hastanelerin yasal olmayan bu durumunu düzeltmek(!) için alınan karardır.

Hastanemiz daha önce %90 oranında fark alma yetkisi varken bile ortalama %30 civarında fark alabilmekteydi ki %200 e çıkması bize katkı sağlamamıştır. Hastanemi,z bu durumdan yararlanmamıştır ve herhangi bir şekilde alınan fark ücretlerine Zam yapmamıştır.  Halkımıza önemle duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet SAĞCI - 5 yıl önce
ben buna gülerim: zaten 100 de 150 alıyordunuz. 100 de 30 alıyorlarmıs. inanmayın arkadaşlar sgk sitesine girdigimizde mesela dogumdan ne kadar fark alabilecekleri yazıyor.