banner461

Korkmaz: 'Türk Tabipleri Birliği Başkanı bizi temsil etmiyor'

Nevşehir Tabip Odası'nın da aralarında imzasının bulunduğu Tabip Odaları yeni bir bildiri ile kamuoyuna açıklamada bulundular.

banner15
Korkmaz: 'Türk Tabipleri Birliği Başkanı bizi temsil etmiyor'
06 Ekim 2020 Salı 15:35

banner143
banner134

Nevşehir Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamada, Aksaray, Amasya, Çorum, Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan-Bayburt-Gümüşhane, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Tokat, Yozgat tabip odaları ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği, Ankara Hekimiz Biz Grubu, Hekim Hakları Derneği, İstanbul Tabip Odası Cumhuriyetçi Hekimler Grubu, İzmir Hekim Güçbirliği Grubu ve Milliyetçi Hekimler Derneğince ortak bildiri yayımlandığın belirtildi. 

“Türk Tabipleri Birliği Başkanı bizi temsil etmiyor”

Nevşehir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Ferhat Korkmaz'ında imzasınında bulunduğu bildiride, Türk Tabipleri Birliği, 6023 sayılı yasayla kurulmuş, ülkemizdeki hekimlerin en köklü ve meşru meslek kuruluşudur.

Birliğimizin öncelikli amacı, hekim haklarını korumak, hekimler arası dayanışmayı artırmak, halk sağlığını iyileştirmeye ve sorunlarını gidermeye yönelik
bilimsel çözümler üretmektir.

Türk Tabipleri Birliği’nin yasal misyonu doğrultusundaki çalışmaları, hem toplumun sağlığının iyileştirilmesini hem de ülkemizde hekimlerin haklarının kazanılmasını ve saygınlığının artmasını sağlayacaktır.

Başta Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere, hekimleri temsil makamındaki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz bir geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.

72. Büyük Kongre’de seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir.

Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz; meşruiyet liyakati de gerektirir.

Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.

Aksaray Tabip Odası Amasya Tabip Odası Çorum Tabip Odası Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan-Bayburt-GümüşhaneTabip Odası Kahramanmaraş Tabip Odası Karaman Tabip Odası Kayseri Tabip Odası Kırşehir Tabip Odası Konya Tabip Odası Kütahya Tabip Odası Malatya Tabip Odası Nevşehir Tabip Odası Niğde Tabip Odası Sakarya Tabip Odası Tokat Tabip Odası Yozgat Tabip Odası 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği Ankara Hekimiz Biz Grubu Hekim Hakları Derneği İstanbul Tabip Odası Cumhuriyetçi Hekimler Grubu İzmir Hekim Güçbirliği Grubu Milliyetçi Hekimler Derneği


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.