banner461
banner195

Nevşehir de İl Dışına Sevkler Ciddi Oranda Düşürüldü

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, daha önceki yıllarda ayda 200 – 300’ü bulan il dışına sevklerin günümüzde ayda 15-20’ye kadar indirildiğine dikkat çekti.

Nevşehir de İl Dışına Sevkler Ciddi Oranda Düşürüldü
20 Mayıs 2014 Salı 14:34

banner143
banner134

 İl Dışına Sevkler Ciddi Oranda Düşürüldü

NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, daha önceki yıllarda ayda 200 – 300’ü bulan il dışına sevklerin günümüzde ayda 15-20’ye kadar indirildiğine dikkat çekti.

Ünlübay, sevklerin büyük bir bölümünün Nevşehir devlet hastanesi bünyesinde anjiyo ünitesinin ve yoğun bakımla alakalı bazı bölümlerin bulunmamasına bağlı olduğunu dile getirirken, “Daha önceki yıllarda ilimizden çevre illere gönderdiğimiz sevk sayısı ayda 200-300’ü buluyordu. Şimdi ise bu rakamı ayda 20-30’a kadar indirdik. Yoğun bakım ünitemizi genişlettik. Eski başhekimlik binasında oluşturduğumuz yeni 12 yataklı yoğun bakım ünitemiz bu konuda bize büyük fayda sağladı. Öte yandan hastanemiz bünyesinde Anjiyo ünitemiz yok. Sağlık Bakanlığımızın da 2023 yılına kadar Nevşehir’e anjiyo ünitesi açılması konusunda bir yatırımı bulunmuyor. Elimizdeki imkanlarımız doğrultusunda il dışına sevkleri çok ciddi oranda düşürdüğümüzü rahatlıkla söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaşşşş - 4 yıl önce
il müdürünün bu konuda özel hastanelerdende destek aldıklarını söylemesini isterdim doğrusu. ne kadar donanım olursa olsun hastaya bakacak doktor olmadıktan sonra boş. yoğunbakımı genişletmiş ama hala özellere sevk yapıyor.birazda bundan bahsetsin il sağlık müdürümüz
Avatar
osman - 4 yıl önce
köprüyü yapmak şurda dursun olanıda yıkarlar :)...