banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesinde Flaş Gelişme

Nevşehir’den sevkler eskisi gibi yine mi aratacak?

Nevşehir Devlet Hastanesinde Flaş Gelişme
17 Şubat 2015 Salı 10:35

banner143
banner134
Nevşehir devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz yıl hizmete kazandırılan 3. Basamak yoğun bakım ünitesinin tescili iptal edildi. Nevşehir Devlet Hastanesinde 3. Basamak yoğun bakım ünitesinin iptal edilmesiyle birlikte Nevşehir’de çevre illere hasta sevklerinin ise artması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı tarafından hemotoloji uzmanı bulunmadığı gerekçesiyle iptal edilen 3. Basamak yoğun bakım ünitesi bundan böyle 2. Basamak yoğun bakım ünitesi olarak hizmet vermeye başladı. Oysa ki Nevşehir Devlet Hastanesi, Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Hemotoloji uzmanı hafta da iki kez gelmesine rağmen 3. Basamak yoğun bakım ünitesinin tescilinin iptal edilmesi ise akıllarda soru işareti bıraktı. Nitekim Aksaray Devlet Hastanesinde hemotoloji uzmanı bulunmamasına rağmen 3. Basamak yoğun bakım ünitesinin tescili iptal edilmedi.

 

Şimdi kafaları karıştıran bu konuda yetklilerin bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
il sağlık müdürlüğünün hiç bir sorumluluk alamadığı için veremediği bir karar sonucu , sevke giderken vefat eden hastaların öte dünyada iki eli bu yetkililerin yakasında olsun inşallah
Avatar
liman - 3 yıl önce
zaten ne zaman iyi olmuştu ki..
Avatar
yazik - 3 yıl önce
Yazık gerçekten çok yazık yetkililere tsk ediyoruz çok güzel calisiyolar kanıtladılar çalıştıklarını
Avatar
Sağlıkcı - 3 yıl önce
sayin genel sekreter ve hastane idarecileri hergün orda burda gezeceklerine biraz hastanenin sorunlarıyla ilgilenseler böyle olmaz..her zamanki gibi nevşehir yine sahipsiz.idareciler memlekete hizmet yerine kendi koltuklarını korumaya bakıyorlar..
Avatar
nevşerli - 3 yıl önce
hastane yetkilileri çıkar şimdi sayın vekillere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eder.
Avatar
CEMALİ - 3 yıl önce
aksaray devlet hastanesine sormak lazim ;hematoloji doktoru yok iken nasil 3.yoğun bakim olduğunu
Avatar
akıllı olun - 3 yıl önce
yoğun bakım diyorsunuz .haftada 2 gün gelen doktorla nasıl idare edilecek? yogun bakım bu eczane degilki doktorun diplomasını as tescili al.hasta 24 saat doktor ister özel bakım ister.
Avatar
Ahmet - 3 yıl önce
yeni yönetim sürekli reklam yapıcağına bı işlere baksın.çok önemli olan 3.basamak yoğun bakımın kapatılması vatandaşı çok mağdur edecek