banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesinin Çevresi Temizleniyor

Nevşehir il sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir il sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesinin arka bölümlerinde görüntülenen moloz ve çöp yığınlarının en kısa sürede ortadan kaldırılacağını belirtti.

Nevşehir Devlet Hastanesinin Çevresi Temizleniyor
28 Ocak 2013 Pazartesi 19:59

banner143
banner134

 Geçtiğimiz günlerde “Hastaneyi … götürüyor” başlığı altında verdiğimiz haberimiz üzerine açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, bu alanda son dönemlerde 4-5 dönüşüm ve tadilat çalışması yapıldığını, söz konusu görüntülerin de ister istemez bu tadilat çalışmalarından geriye kaldığını belirtti.

En kısa zamanda görüntü kirliliğinin de önlenmesi adına bu moloz ve çöplerin ortadan kaldırılacağını belirten İl Sağlık Müdürü Ünlübay, “Çevre kirliği olmasa da sizlerinde gündeme getirdiğiniz moloz ve çöp yığınları ister istemez bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Ama son dönemde İl sağlık müdürlüğümüzün, Ana çocuk sağlığı, Verem Savaş Dispanseri gibi merkezlerin tadilat çalışmaları yapılmıştı. Bunlardan çıkan molozlar var. Kalorifer petekleri ve kapılar de var. Milli emlak marifetiyle bunları devredebiliyoruz. En kısa zamanda molozları ve tadilatların ardından kalan kapı ve kalorifer peteklerini oradan kaldıracağız. Bizim üzerinde hassasiyet durduğumuz tıbbi atıklar. O atıklarımız kilitli mekanda tutuluyor ve sağlıklı koşullarda saklanıyor. Çok kısa bir zaman içerisinde çevre ya da görüntü kirliliği olarak adlandırılan o görüntüleri temizleyeceğiz” dedi.

 Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.