banner461
banner195

Nevşehir İl Özel İdaresinden Ambulans Teslim Töreni Yapıldı

Nevşehir'de il özel idaresi tarafından alınan iki ambulans ve bir arazi aracı düzenlenen törenle ilgili kurumlara düzenlenen törenle teslim edildi.

Nevşehir İl Özel İdaresinden Ambulans Teslim Töreni Yapıldı
13 Ocak 2014 Pazartesi 16:43

banner143
Nevşehir İl Özel İdaresinden Ambulans Teslim Töreni Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir İl özel idaresinde düzenlenen törene Vali Mehmet Ceylan,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Nevşehir Alay Komutanı Dursun Ertuğrul, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel katıldı.

Törende konuşan Vali Ceylan, 2013 yılı içerisinde il özel idaresinin programı içinde olan ambulans alımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İl özel idarelerinin diğer kurumların ihtiyaçlarını gidermede önemli bir kurum olduğunu belirten Ceylan, "İl özel idaremiz 2013 yılında hizmet açısından başarılı bir yıl geçirmiştir. Bugün teslim ettiğimiz araçlarda bunun göstergesidir. özellikle Nevşehir'de ambulans ihtiyacı karşılanmış oldu. Bu hizmetlerin Nevşehir'e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

2013 yılı içerisinde il özel idaresi marifeti ile Nevşehir genelinde 222 kilometre yolun asfaltlandığını kaydeden Ceylan, kendileri için önemli olan Ürgüp Avanos yolunun 2013'de tamamlandığını bu yıl içerisinde de Özkonak Topaklı yolunun tamamlanacağı ifade etti.

Bu yıl da hizmetlerin devam edeceğini Bahçeli-Ayvalı köprüsü, Kozaklı jeotermal su dağıtımı projesi ve öğretmen evi gibi eksiklerin tamamlanacağını belirten Ceylan, "Nevşehir'de 2014 yılında da hizmetlerin devam edeceğini. 2013 yılı sonunda milletvekillerimizin gayreti ile Nevşehirimize 5 milyon TL'lik ek ödenek çıkarıldı. Projelerimizi hayata geçirmek için ödenek sıkıntımız yok" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay da, Nevşehir için önemli bir eksik olan ambulans ihtiyacının bu alımlarla önemli derecede giderildiğini belirterek, 2013 yılı içerisinde Nevşehir genelinde 17 bin hastaya ambulans hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

Program araçların anahtarlarının Vali Ceylan, Belediye Başkanı Ünver, Alay Komutanı Ertuğrul tarafından ilgi kurumların müdürlerine teslim edildi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.