banner461
banner195

Nevşehir Milletvekilleri Sağlık Bakanı İle Görüştü

Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Nevşehir Milletvekilleri Sağlık Bakanı İle Görüştü
28 Ocak 2016 Perşembe 17:00

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Nevşehir Milletvekilleri,  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan Nevşehir'in sağlık konusundaki eksik kalan yatırımların yapılmasını talep ettiler.


Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan TBMM Divan Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, sağlıkta ilk günkü heyecanla yola devam ettiklerini belirterek, “Nevşehir'imiz için her alanda ve her konuda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı nezdinde de takip ve gayretlerimiz devam etmektedir. Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nu, milletvekili arkadaşlarımızla beraber ziyaretimizde Nevşehir'in devam eden ve yapılacak olan sağlık yatırımlarının yanı sıra, her türlü personel ve ekipman ihtiyaçları için de çok faydalı bir çalışma icra etmiş bulunmaktayız.


Hâlihazırda, ilimiz ve ilçlerimiz genelinde sağlık alanında son yıllarda yapılan yatırımlar tarihte görülmemiş bir şekilde katlanarak devam etmektedir. Bugün Nevşehirli hemşerilerimiz özellikle sağlık konusunda büyükşehirlerin gıpta ile baktığı bir noktaya kavuşmuştur. 300 yataklı Devlet Hastanesi’nden aile sağlık merkezlerine kadar hemşerilerimize tüm il ve ilçelerimiz genelinde hizmet verilmektedir. Yapılan bu sağlık yatırımları sağlık hizmetini çile olmaktan çıkarmış hatta ilimizi bölgesine örnek bir şehir haline getirmiştir.


Diğer taraftan yatırım programında olan projelerin hızlandırılması noktasından, aciliyet ve önem arz eden uzman doktor ve sağlık personelinin temini için de, çok kısa sürede tüm ihtiyaçların karşılanacağı Sayın Bakanımızca talimatlandırılmıştır. Bu arada, Devlet Hastanemiz ihtiyaclarının bir an evvel karşılanması için de Bakanlığın her türlü imkânının kullanılacağı konusunda, Sayın Bakanımız vasıtasıyla hemşerilerimize müjde vermek isteriz.
İlk günkü gibi, Nevşehirli hemşerilerimizin sağlık hizmetinden en hızlı ve kaliteli bir şekilde yararlanması için takip ve gayretlerimizin devam edeceğini belirtir, sağlık hizmetlerini hiçbir kısıntı ve eksiklik kabul edilmeyecek şekilde değerlendiren, başta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, tüm milletvekilli arkadaşlarımız, Sayın Valimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.