banner461
banner195

Nevşehir'e Gezici Mamografi Görüntüleme Aracı alındı

Nevşehir'e Gezici Mamografi Görüntüleme Aracı alındı.

Nevşehir'e Gezici Mamografi Görüntüleme Aracı alındı
17 Aralık 2015 Perşembe 22:24

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi 2015 yılı Bütçesinden, Kamu Hastaneleri bütçesine ayrılan ödeneklerin bir kısmının birleştirilmesi sonucu Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğünün ihtiyacı için ihale yolu ile “ GEZİCİ MAMOGRAFİ GÖRÜNTÜLEME ARACI “ alımı yapılmıştır.

NEVŞEHİR
 HALKINA, SAĞLIK HİZMETİ İÇİN KURUMLAR ELELE...


     Gezici Mamografi Görüntüleme Aracı,Nevşehir İl, İlçe ve köylerde bulunan, hiçbir sağlık şikâyeti olmayan, uzaklık ve imkânsızlık sebebiyle tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına giderek korunma amaçlı tarama yaptırma imkânı bulamayan vatandaşlarımıza bulundukları yerde tarama yapılabilmesi amacıyla kullanılacak bir araçtır. Araçta meme kanseri taraması için mamografi çekimi, rahim ağzı kanser taraması ve jinekolojik tetkiklerin yapılabileceği aletler bulunmaktadır. Ayrıca araçta sürekli olarak Röntgen Teknisyeni, Hemşire-Ebe ve Doktordan oluşan sağlık ekibi de hazır bulunacaktır.

     Kanserin önemli bir sağlık sorunu olması ve erken tanı konulduğu takdirde tedavinin daha kesin sonuçlar verdiği bilinmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi olarak amacımız, Nevşehir’in en ücra köşesinde bulunan vatandaşın dahi sağlık hizmetini ayağına kadar götürerek gerekli tetkik ve taramaları yaptırıp erken Tanı ve tedavi sonucu halkın yaşam kalitesini ve refah seviyesini yükseltmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine yardımcı olmaktır. Bu vesile ile emeği geçen bütün personele teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.