banner461
banner195

Nevşehirli çobanın organları beş kişiye umut oldu

Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'ne bağlı Kanlıca Beldesi'nde çobanlık yaptığı belirtilen 25 yaşındaki Erdal Fakılı'nın şiddetli baş ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı Nevşehir Devlet hastanesinde beyin ölümü gerçekleşince, ailesi tarafından bağışlanan Genç çobanın organları 5 hastaya umut oldu.

Nevşehirli çobanın organları beş kişiye umut oldu
11 Ağustos 2012 Cumartesi 14:40

banner143
banner134

 Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'ne bağlı Kanlıca Beldesi'nde çobanlık yaptığı belirtilen 25 yaşındaki Erdal Fakılı'nın şiddetli baş ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı Nevşehir Devlet hastanesinde beyin ölümü gerçekleşince, ailesi  tarafından  bağışlanan Genç çobanın organları 5 hastaya umut oldu.

Nevşehirli çoban Erdal Fakılı'nın bağışlanan organları 5 hastaya umut oldu. Erdal Fakılı'nın organları nakil için Ankara ve Eskişehir'e gönderildi.

Kozaklı İlçesi'ne bağlı Kanlıca Beldesi'nde çobanlık yapan Erdal Farklı, 5 gün önce baş ağrısı şikayetiyle Kozaklı Sağlık Ocağı'na başvurdu. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Erdal Fakılı, Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve durumu kötüleşince yoğun bakıma alındı. Doktorların tüm çabasına karşın beyin ölümü gerçekleşen Erdal Fakılı'nın yakınları, organ bağışında bulundu.

 

Erdal Fakılı'nın bağışlanan organları Ankara ve Eskişehir'de 5 hastaya umut oldu. Fakılı'nın organları ambulans helikopter ile Nevşehir'e gelen Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Sezgin başkanlığında oluşturulan ekip tarafından alındı. Ekibin çalışmalarına Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ayrı bir sağlık ekibi de yardımcı oldu. Organlar Ankara ve Eskişehir'deki hastalara nakledilmek üzere ekipler tarafından götürüldü.

 

Ölümüyle 5 hastaya umut olan çoban Erdal Fakılı'nın annesi Aniş Kafalı, "Erdal'ı babasız büyüttüm. İlkokuldan sonra okuyamadı ve çoban oldu. Ailemize bu şekilde yardımcı oluyordu. Evliliği de düşünmüyordu. Yaşadığında kimseye zararı dokunmadığı gibi ölümüyle de yaşama tutunmak isteyenlere umut ışığı oldu" dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.