banner461
banner195

Sağlık Merkezlerinde Dönüşüm

Nevşehir Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ilimiz genelinde sağlık kuruluşlarına engelli Vatandaşların daha rahat ulaşımını sağlamak amaçlı çalışmalarına bu yıl ağırlık verdi.

 Sağlık Merkezlerinde Dönüşüm
03 Mayıs 2014 Cumartesi 12:11

banner143
banner134

 Sağlık Merkezlerinde Dönüşüm  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ilimiz genelinde sağlık kuruluşlarına engelli Vatandaşların daha rahat ulaşımını sağlamak amaçlı çalışmalarına bu yıl ağırlık verdi.

Konuyla ilgili olarak yapılan çalışmaları değerlendiren İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 2014 Yılı başından bu yana yapılan çalışmalar doğrultusunda yılsonuna kadar özellikle aile sağlığı merkezleri başta olmak üzere sağlık kuruluşlarına engelli vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak üzere çalışmalara yoğunluk kazandırdıklarını belirtti.

Aile sağlığı merkezleri başta olmak üzere sağlık kuruluşlarına engellilerin ulaşımlarını kolaylaştıracak asansör yapımı ve engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri WC yapımı konusunda 4 aylık süre içerisinde çok sayıda sağlık kuruluşunda çalışmaların yapıldığını kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 2014 yılı içerisinde yeni Aile Sağlığı Merkezlerinin açılması konusunda da planlamaların yapıldığını söyledi.

Bu yıl içerisinde birinci basamak sağlık hizmetlerinin ilimiz genelinde geliştirilmesine yönelikte çalışmalarda bulunacaklarını ifade eden Ünlübay, “İlimiz genelinde birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde 2014 yılı önemli bir yıl olacak. Yapacağımız çalışmalarla birinci basamak sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve Vatandaşlarımıza bu merkezlerimizde daha iyi koşullarda sağlık hizmeti verebilmenin çabası içerisinde olacağız” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.