banner461
banner195

Sağlık Müdürü Ünlübay'ın Ebeler Haftası kutlama mesajı

Nevşehir Sağlık İl Müdürü Dr.Rahim ÜNLÜBAY'ın Ebeler Haftası kutlama mesajı

Sağlık Müdürü Ünlübay'ın Ebeler Haftası kutlama mesajı
22 Nisan 2014 Salı 20:23

banner143
banner134

 21-28 NİSAN EBELER HAFTASI KUTLAMA MESAJI


Dünya'nın en eski mesleklerinden birisi olan “Ebelik Mesleği”nin önemine dikkat çekmek için dünyada ve ülkemizde her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında “Ebeler Haftası” kutlanmaktadır.

Ebelerimiz; doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana-çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirler, tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilkyardım ve acil önlemlerin alınması hizmetlerini de yürütürler.

Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olan, doğum ağrısı çeken bir annenin acılarını dindiren, aileye “istek ve özlemle beklenen birisinin katılmasını sağlayan” ve bu mucizevî olaya tanıklık etmenin gururunu yaşayan ebelerimiz, anne ve çocuk sağlığı açısından üstlendikleri sorumluluk nedeni ile de kutsal sayılabilecek bir görevi yerine getirmektedirler.

21 - 28 Nisan Ebeler Haftası vesilesi ile bu kutsal görevi özveri, sabır, gayret ve sevgi ile yerine getiren tüm Ebelerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

 

Dr. Rahim ÜNLÜBAY

İl Sağlık Müdürü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.