banner461
banner195

Sektörlerarası İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik hali. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik Yenidoğan Bakımın amacı.

Sektörlerarası İşbirliği Toplantısı Yapıldı
12 Şubat 2016 Cuma 13:07

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Anne Sağlığı, kadının gebelik süresini, doğumu, doğum sonrası devreyi ve gebeliğe bağlı tüm sağlık durumunu içeren fiziki, mental ve sosyal tam iyilik hali. Gebeliğe bağlı gelişen komplikasyonlarda annenin ve bebeğin yaşamını kurtarmak ve zarar görmesini önlemek Acil Obstetrik Yenidoğan Bakımın amacı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının anne ve yenidoğan ölümlerini önlemeye yönelik program kapsamında Acil Obstetrik Bakım Programının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları devam ediyor.

Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın’ın başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda Sektörlerarası İşbirliği ve Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grubu toplantısı yapıldı

Toplantıda önlenebilir anne ve bebek ölümlerini azaltmak olan AOB Programı kapsamında bölgesel olarak yaşananan sorunlarla ilimize uygun olan yaklaşımının belirlenmesi ve uygulamaya konulmasının sağlanması amaçlandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.