banner421
banner461
banner195

Şimdilik Sadece Virüs Taşıyıcıları

Geçtiğimiz yıllarda her iki hastalıkla ilgili sıkıntıların yaşandığını, ancak Hepatit B hastalığı aşısının sağlık bakanlığı rutin aşı takvimine de konulmasının ardından bu vakaların ciddi oranda azaldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Hepatit C Hastalığının henüz bir aşısının bulunmaması nedeniyle bu hastalığa karşın aşı uygulamasının yapılamadığının altını çizdi.

Şimdilik Sadece Virüs Taşıyıcıları

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıllarda her iki hastalıkla ilgili sıkıntıların yaşandığını, ancak Hepatit B hastalığı aşısının sağlık bakanlığı rutin aşı takvimine de konulmasının ardından bu vakaların ciddi oranda azaldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Hepatit C Hastalığının henüz bir aşısının bulunmaması nedeniyle bu hastalığa karşın aşı uygulamasının yapılamadığının altını çizdi.

Gnümüzde genelde 40 yaş üzeri bayanlarda sıklıkla görülen Hepatit C hastalığının geçtiğimiz yıllarda seyyar ve sahte diş hekimlerinin ve sağlıksız sünnet uygulamaları ile gibi nedenlere bağlanabileceğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, şu an için ilimiz genelinde Hepatit C hastalarının sadece virüs taşıyıcısı konumunda bulunduğunu ve vakaların azaldığını belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu tür kronik hastalıkların takipçisi olduklarını da sözlerine ekleyen Ünlübay, yeni yetişen nesilde Hepatit B ve Hepatit C Vakalarının eskiye oranla daha düşük seviyelerde bulunduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.