banner461
banner195

Şimdilik Sadece Virüs Taşıyıcıları

Geçtiğimiz yıllarda her iki hastalıkla ilgili sıkıntıların yaşandığını, ancak Hepatit B hastalığı aşısının sağlık bakanlığı rutin aşı takvimine de konulmasının ardından bu vakaların ciddi oranda azaldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Hepatit C Hastalığının henüz bir aşısının bulunmaması nedeniyle bu hastalığa karşın aşı uygulamasının yapılamadığının altını çizdi.

Şimdilik Sadece Virüs Taşıyıcıları
08 Şubat 2014 Cumartesi 09:51

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıllarda her iki hastalıkla ilgili sıkıntıların yaşandığını, ancak Hepatit B hastalığı aşısının sağlık bakanlığı rutin aşı takvimine de konulmasının ardından bu vakaların ciddi oranda azaldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Hepatit C Hastalığının henüz bir aşısının bulunmaması nedeniyle bu hastalığa karşın aşı uygulamasının yapılamadığının altını çizdi.

Gnümüzde genelde 40 yaş üzeri bayanlarda sıklıkla görülen Hepatit C hastalığının geçtiğimiz yıllarda seyyar ve sahte diş hekimlerinin ve sağlıksız sünnet uygulamaları ile gibi nedenlere bağlanabileceğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, şu an için ilimiz genelinde Hepatit C hastalarının sadece virüs taşıyıcısı konumunda bulunduğunu ve vakaların azaldığını belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu tür kronik hastalıkların takipçisi olduklarını da sözlerine ekleyen Ünlübay, yeni yetişen nesilde Hepatit B ve Hepatit C Vakalarının eskiye oranla daha düşük seviyelerde bulunduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.