banner461
banner195

Tesislerde TİG Yerinde Değerlendirme Çalışmaları Yapıldı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığından gelen Uzman Özkan Aslan, Hemşire İlda Erol, Tıbbi Sekreter İlknur Çayır’dan oluşan üç kişilik değerlendirme ekibi Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı...

Tesislerde TİG Yerinde Değerlendirme Çalışmaları Yapıldı
29 Eylül 2016 Perşembe 12:28

banner143
banner134
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığından gelen Uzman Özkan Aslan, Hemşire İlda Erol, Tıbbi Sekreter İlknur Çayır’dan oluşan üç kişilik değerlendirme ekibi Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi ve Ürgüp Devlet Hastanesinde iki gün süren TİG(Teşhiste İlişkili Gruplamalar) Klinik Kodlama yerinde değerlendirme çalışmaları kapsamında Hastane Yöneticileri ve Hastane TİG Çalışanları ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapıldı.

Genel Sekreter Uzm. Dr. Muhammet Çömçe; TİG yerinde değerlendirme çalışmalarını hakkında şu bilgileri verdi. “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olan TİG sistemi ile; sağlık tesislerinde hizmet verilen toplam ayaktan, günübirlik ve yatan hastalara ilişkin frekansları, hastalıkların çeşitliliği, eşlik eden durumlar, tedavi yöntemleri gibi verilen hizmete yönelik kayıtlar üzerinden, tesis, hekim bazlı izleme ve değerlendirme sistemlerinin oluşturulması, kaynak tahsisi, karşılaştırmalı veri analizlerinin hazırlanması kapsamında hastane yönetimlerinde TİG ile ilgili farkındalığı artırmak, hastalara ilişkin doküman içeriğinin TİG sistematiğine uygun olarak düzenlenmesi, klinik kodlama kalitesini arttırmak, yapılan hataları en aza indirmek ve sağlık verilerinin validasyonunun sağlanması amacıyla “TİG Klinik Kodlama Yerinde Değerlendirme Çalışmaları” yapıldığını bildirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.