banner461
banner195

Yetkili Sendika Sağlık-Sen Oldu

Her yıl 15 Mayıs tarihi itibariyle sendikaların üye sayılarının tespiti ve iş yerlerinde yetkili sendikanın belirlene işlemi sonucu sağlık ve sosyal hizmet çalışanları iş kolunda tüm kurum ve kuruluşlarda yetkili sendika sağlık-sen oldu.

 Yetkili Sendika Sağlık-Sen Oldu
17 Mayıs 2014 Cumartesi 16:23

banner143
banner134

 Yetkili Sendika Sağlık-Sen Oldu

NEVŞEHİR(MHA) Her yıl 15 Mayıs tarihi itibariyle sendikaların üye sayılarının tespiti ve iş yerlerinde yetkili sendikanın belirlene işlemi sonucu sağlık ve sosyal hizmet çalışanları iş kolunda tüm kurum ve kuruluşlarda yetkili sendika sağlık-sen oldu.

Geçen yıl Nevşehir devlet hastanesinde yetkili sendika el değiştirmişti. Ancak bu yıl sayı olarak kendisine en yakın sendikaya 53 sayı fark atarak yetkiyi devralan sağlık sen Nevşehir genelinde de toplam 267 üye sayı farkıyla Nevşehir ilinde genel yetkili sendika oldu.

Konuyla ilgili Sağlık-sen Nevşehir şube başkanı Hakan Gündüzpolat, “Nevşehir sağlık-sen olarak sendikamıza gönül veren ve bizimle gece gündüz demeden çalışıp emeğini esirgemeyen tüm üyelerimize yanımızda olan, bizlere destek veren tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Geçen yıl bir şekilde yetki kaybı yaşadığımız Nevşehir devlet hastanesinde emanet geri alınmıştır. Ve sağlık ve sosyal hizmetler iş koluna ait kurumlarda yetki sağlık sen'in olmuştur. Toplamda en yakın sendikaya 267 üye sayısı farkla alınmış bu yetkinin hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da çalışanın, emeğin, hakkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.