banner461
banner195

7 Haziran'da “Oyumu Sana Vereceğim…

7 Haziran Genel Seçimlerine artık 2.5 ay kaldı. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Nevşehir gündeminin ilk sırasında da Genel seçimler var.... Seçimlerin ana merkezi şüphesiz Milli İrade, yani Milletin ta kendisi... 7 Haziran da Millet'in vekilini seçiyoruz peki nasıl bir milletvekili istiyoruz ?

7 Haziran'da “Oyumu Sana Vereceğim…
25 Mart 2015 Çarşamba 10:43

banner143
banner134
7 Haziran Genel Seçimlerine artık 2.5 ay kaldı. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Nevşehir gündeminin ilk sırasında da Genel seçimler var.

Bir taraftan Siyasi partilerin Aday adayları tüm şehir de boy gösterirlerken diğer taraftan Parti yetkili organları aday adaylarını mercek altına alarak analiz ediyor...

Herşey ama herşey İktidara gelmek ve bunun için Seçmen vatandaşın arzuladığı bir Milletvekili Adayını 7 Haziran da partilerinden gösterebilmek.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak Tüm siyasi partileri ayırt etmeksizin Nevşehirli vatandaşlarımızın arzuladığı kriterde nasıl Bir milletvekili adayı istiyor ? Milletvekili nasıl olmalıdır? konusunu sizlerle paylaşmak istedik...

Nevşehirli vatandaşlarımızın hemen hepsinin ortak olarak arzu ettiği bir Milletvekili profili var...


Muhalefette olacak Milletvekili Korkusuz olacak ...
İktidar da olacaksa Kabinede yer alacak Bakanlık kapasitesinde olmalı.
Eğitimli olmalı
Parti gözetmeyecek herkesi kucaklayacak 
Adaletli
El indirip el kaldıran değil 
Dik Duruşu olmalı
Nevşehir sorunlarını bilecek
Siyaseti Araç olarak görmeyecek
Maddi sıkıntısı olmayacak
Aç gözlü olmayacak
Kesinlikle Köylüyü bilecek köy yaşantısını bilecek
Millete Tepeden bakan değil hoşgörülü olan...


İşte Tüm siyasi parti genel merkezlerine Nevşehir halkının mutlaka dikkate alınmasını istediği kriterleri ilk kez www.fibhaber.com da yayımlıyoruz.


Bir milletvekili adayı nasıl olmalıdır?
İşte genelde tüm Seçmenlerimizin ortak arzu ettiği Milletvekili profilini Kıymetli gazeteci yazar Ramazan Tuzla Bey’in mutlaka okunması gerektiğini düşündüğümüz bir yazısını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Milletvekilliği genel seçimlerinde adayların belirlendiği bu günlerde gerek oy kullanacak olan kıymetli vatandaşlarımız ve delegelerimizin gerekse nihai listeleri oluşturacak olan karar vericilerin kanaatimce göz önünde bulundurmaları gereken o yazı; 

“Oyumu sana vereceğim…

Nüfuzunla değil nefesinle aday gösterilirsen, aday gösterilmek için kimsenin önünde eğilmezsen, düz durmayı kendine düstur edinirsen oyumu sana vereceğim.

Samimiyeti başına taç edersen, enâniyeti kendine muhtaç edersen, adaylığın belli olunca cep telefonunu değiştirmezsen, cep telefonuna gelen aramalara cevap vermeyi, hemen olmasa bile mutlaka cevap vermeyi insanlığının bir parçası sayarsan oyumu sana vereceğim.

Bilge adam olmanın belgesi olursan, cemiyet insanının bilgesi olursan, babacan tavırları kendine bende edersen, dilsiz canlılardan bile merhameti esirgemezsen oyumu sana vereceğim.

Paranın kıymetsizliğine inanırsan, paranın kıyametini kolaylaştırmayacağını bilirsen, parayı eline kir görürsen, bu kirden kendini her daim korursan, para yüzünden paralanmayacağına söz verirsen oyumu sana vereceğim.

Sahip olduğun makamı kirli bir menfaat tasına dönüştürmezsen, o makamı, gerçek sahibi olan millete hizmetin yolu olarak görürsen, karşına çıkan fırsatlara ferâset gözlüğünden bakarsan oyumu sana vereceğim.

Millete vekil olanın aynı zamanda münevver olması gerektiğine inanırsan, kelam ehli olmayı kemâline işaret sayarsan, her kelâmında adab-ı muaşerete uyarsan oyumu sana vereceğim.

Hasbihal etmeyi seçimlerden önceki bir meşguliyet olarak görmezsen, bu milletle meşgul olmayı kutlu bir meşakkat sayarsan, hasbi olmayı hesâbi olmaya tercih edersen, irtibatını doğru yerlerle kurarsan oyumu sana vereceğim.

İstişâre meclisini uğrak yerin yaparsan, danışmak için yanına aldığın danışmanlarını bilgili ve donanımlı insanlardan seçersen, danışmanın olan kişilerin senin yetkini kullanıp da kamu kurumlarında o kurumların ağası gibi dolaşmalarına izin vermezsen oyumu sana vereceğim.

Yanlışa yanlış demeyi, iyiyi takdir etmeyi, güçlünün yanında değil her daim haklının yanında yer almayı, menfaatine zarar verecek olsa bile adâletli olmayı kendine düstur edinirsen oyumu sana vereceğim.

Açık sözlü olmayı nezâketli olmaktan ayırt edersen, haksızlığın karşısında harbiliği kuşanırsan, gönül almayı en karlı alışveriş bilirsen oyumu sana vereceğim.

Vefayı veda ile karıştırmazsan, eski dostlarını yeni makamına yük olarak görmezsen, dostluğunu dostlarının yükünü alarak ortaya koyarsan, yük olmanın değil yük almanın büyüklük olduğunu unutmazsan oyumu sana vereceğim.

Sana rücu edeni kendine nimet sayarsan, vekillik sebebinin sana rücu edenin varlığı olduğunu bilirsen, bildiğini söyler, söylediğine sahip çıkarsan, çıkarsız ilişkilerin yegâne insanı olursan oyumu sana vereceğim.

Yarın seçilip yetki sahibi olunca kamu kurumlarında nüfuzun olacak. Oralara idâreci tayin ederken, kişilerin sana olan yakınlığına göre değil hak ve adalete yakınlığına göre tavır sergilersen, ehliyetli olanı baş tacı edip işi ehline teslim edersen oyumu sana vereceğim.

Bu milletin kaderini hiç sayanlara iç ve dış mihraklara karşı duracağına yeri gelip bu uğurda canını vereceğine söz veriyorsan oyumu sana vereceğim.Evet kıymetli insan!

Saydıklarım sende, tek muhatabım sensin.

Gök kubbenin alnında yer istemektesin.

Sen, sende olanı bil, bildiğinle işle.

Bu kutlu görevde, bugün sen nöbettesin.” Tüm bu kriterlerin ilgili tüm kesimlerce göz önünde bulundurulacağı ümidiyle… 


Şimdi tüm aday adaylarını gözünüzün önüne getirip bu özelliklere sahip kim var ise işte oyumu ben ona vereceğim....
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gülşehirli esnaf - 3 yıl önce
körükçü halkın istediği kişi nevşehir şantiye olur
Avatar
kardeşler - 3 yıl önce
körükçü olmalı
Avatar
O aday - 3 yıl önce
o aday ersan erkut bey dir sevgili nevşehirliler.
Avatar
mahmut k - 3 yıl önce
menekşe-körükçü-sunar halkın isteği bu
Avatar
Yasak - 3 yıl önce
Örnek belli zaten tarife gerek yok sayın mustafa körükçü ye bakın halkın istediği adam.onu örnek alsınlar yeter
Avatar
bence - 3 yıl önce
yücel menekşe
Avatar
alacaşarl - 3 yıl önce
ersan beyi 1 sıra kollarsa oyumuz akp yoksa sadet
Avatar
bulursan - 3 yıl önce
Bu kiriterler RTE baskasinda yoooook