banner461
banner195

Aday Adayı Yakut Nevşehir İHL mezunları derneğini ziyaret etti

AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Alemdar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Belada Bey'i ziyaret etti.

Aday Adayı Yakut Nevşehir İHL mezunları derneğini ziyaret etti
12 Mart 2015 Perşembe 15:32

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Alemdar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Belada Bey'i ziyaret etti.

Alemdar Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi de olan Yakut, Dernek Başkanı Belada'ya derneğe olan desteklerinin devam edeceğini belirterek, bundan sonraki faaliyetleri için başarılar diledi.

Ak Parti  Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
 Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 94. yıl dönümünün onur ve mutluluğunu yaşadığını dile getirirken, ebediyete intikal edişinin 79. yılında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u da rahmet ve minnetle andığını belirtti.
 Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut,, “Milletlere istikamet veren, millet olma şuuru kazandıran, geçmişten geleceğe köprü olan önemli şahsiyetler ve hadiseler vardır. Mehmet Akif ve İstiklal Marşı bu anlamda milli mücadelemizin ruhunu oluşturmanın yanında milletimizin istikbalde istiklalinin de temel metni olma özelliğine haizdir. İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 94. yıldönümünde; Hürriyetin kıymetini, esaretin zilletini 27 Mayıs 1919 ile 7 Eylül 1922 tarihleri arasında tam 3 yıl 3 ay 10 gün düşman işgali altında kalan Aydınlılar olarak en iyi biz biliriz.


İstiklal Marşı sıradan bir marş, müellifi de sıradan bir şair değildir. Böyle bir marşı yazabilmek için iyi bir şair olmak, o günleri yaşamak yetmez. Dava adamı olma haysiyeti, milli şuur ve mücadele ruhuna da sahip olmak gerekir. Ankara ayazında bir paltosu bile yokken verilen para ödülünü kabul etmeyen, “bu şiir milletin malıdır” diyerek altına kendi ismini koymayan, kitabı “Safahat’a” almayan Mehmet Akif gibi yüksek ahlak sahibi, karakter abidesi bir insan olmak gerekir. Bu vesileyle Vatan ve millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en güzel ifadesi olan İstiklal Marşımızı bize armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bu ulvi şiiri İstiklal Marşı olarak oy birliği ile kabul eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci TBMM üyelerimizi, İstiklal Harbimizin isimli isimsiz bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve daha nice isimsiz içerisnde Nevşehirli milli mücadele kahramanımızı da şükran ve minnetle yâd ediyorum" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.