banner177
banner195

AK Parti 30 İlin İlçe Adaylarını Açıkladı

AK Parti, arasında İstanbul'un da bulunduğu 11'i büyükşehir 30 ildeki ilçelerin belediye başkan adaylarını açıkladı.Listeler İl teşkilatlarına gönderildi.AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe başkan adayları şöyle:

AK Parti 30 İlin İlçe Adaylarını Açıkladı

banner143
banner134

 AK Parti'nin arasında İstanbul'un da bulunduğu 11'i büyükşehir 30 ildeki ilçelerin belediye başkan adayları belli oldu.

Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon'un arasında bulunduğu 11 büyükşehir ile Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Düzce, Edirne, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Karabük, Kilis, Muş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli, Yozgat ve Eskişehir'in eksik kalan 3 ilçesinin AK Parti ilçe belediye başkan adayları açıklandı. 

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe başkan adayları şöyle:

Bartın:

Amasra: Ali Yıldırım

Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın

Ulus: Hasan Hüseyin Uzun

 

Bayburt:

Aydıntepe:  Şükrü Ayan 

Demirözü: Selami Ersen

 

Bingöl:

Adaklı: Zeki Işık 

Genç: Mehmet Hadi Topraktan

Karlıova: Veysi Bingöl

Kığı: Coşkun Güven

Solhan: Abdulhakim Yıldız

Yayladere: Sabahattin Köymen

Yedisu: Salih Uçan

 

Bitlis:

Adilcevaz: Necati Gürsoy

Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban 

Güroymak: Hüseyin Mutlu 

Hizan: Bedirhan Ekinci 

Mutki: Vahdettin Barlak 

Tatvan: Fettah Aksoy

 

Çanakkale:

Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin 

Bayramiç: Saadettin Arslan

Biga: Mehmet Özkan

Bozcaada: Ali Balcı

Çan: Abdurrahman Kuzu

Eceabat: Kemal Dokuz

Ezine: Haluk Babaoğlu

Gelibolu: Aygen Akdağ

Gökçeada: Yücel Atalay

Lapseki: Eyüp Yılmaz

Yenice: Veysel Acar

 

Düzce:  

Akçakoca: Cüneyt Yemenici

Cumayeri: Recep Tuna

Çilimli: Muhsin Yavuz

Gölyaka: Bekir Akbulut

Gümüşova: Ahmet Azap

Kaynaşlı: Erol Bayraktar

Yığılca: Muzaffer Yiğit

 

Edirne:

Enez:  Abdullah Bostancı 

Havsa: Naci Arda

İpsala: Mehmet Kerman

Keşan: Mustafa Mercan

Lalapaşa: Ali Osman Uzman

Meriç: Nihat Yörük

Süloğlu: Erol Atik

Uzunköprü: Ercan Çobanoğlu

 

Hakkari:

Çukurca: Mustafa Turan

Şemdinli: Fikri Algül

Yüksekova:  Mehmet Ali Vatansever

 

Erzincan:

Çayırlı: Atınç Bahadır

İliç: Ahmet Ramazan Buran

Kemah: Mahmut Cantekin

Kemaliye. Mustafa Haznedar

Otlukbeli: Vahdet Ercan

Refahiye: Vezir Dumanlı

Tercan: Karabey Atıcı

Üzümlü: Ahmet Sazlı

 

Iğdır:

Aralık: Yıldırım Turan

Karakoyunlu: Ziyatali Deliktaş

Tuzluca: Ahmet Sait Sadrettin Türkan

 

Karabük:

Eflani: İbrahim Ertuğrul

Eskipazar: Dursun Baş

Ovacık: Hüseyin Denli

Safranbolu: Necdet Aksoy

Yenice: Zeki Çaylı

 

Kilis:

Elbeyli: Süleyman Şimşek

Musabeyli: Ayhan Yılmaz

Polateli: Hakkı Çelik

 

Muş:

Bulanık: Resul Bulut

Hasköy: Mürsel Özen

Korkut: Haşim Arık

Malazgirt: Vefa Yıldız

Varto: Mehmet Lütfü Turgut

 

Niğde:

Altunhisar: Erdal Sarı 

Bor : Sıtkı Erat 

Çamardı: Yavuz Soylu 

Çiftlik: Bayram Taş 

Ulukışla: Ali Uğurlu

 

Rize:

Ardeşen: Hakan Gültekin

Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu

Çayeli: Atilla Esmen

Derepazarı: Yakup Samangül

Fındıklı: Adnan Özbalaban

Güneysu: Halil Turan

Hemşin: Halim Kazım Bekar

İkizdere: Hasan Kösoğlu

İyidere: Ahmet Mete

Kalkandere: Nihat Çolak

Pazar: Ahmet Basa

 

Sivas:

Akıncılar: Hasan Şen

Altınyayla: Necmettin Mermer

Divriği: Halit Yazıcı

Doğanşar: Necdet Oktay Karaman

Gemerek: Hakan Bozbıyık

Gölova: İbrahim Yenidünya

Gürün: Mehmet Aktaş

Hafik: Mitat İlhan

İmranlı: Durhan Demir

Kangal: Mehmet Öztürk

Koyulhisar: Eyüp Ayın

Suşehri: Fazlı Yüksel

Şarkışla: Ahmet Turgay Oğuz

Ulaş: İsrafil Göçgün

Yıldızeli: Mustafa Arda

Zara: Seyit Ahmet Pala

 

Tunceli:

Çemişgezek: Necati Tayyar

Hozat: Teslim Dalkıran

Mazgirt: Süleyman Canpolat

Nazımiye: Bertal Ateş

Ovacık: Hasan Hüseyin Dizi

Pertek: Recai Vural

Pülümür: Alişan Aslan

 

Yozgat:

Akdağmadeni: Suphi Daştan

Aydıncık: Ahmet Koçak

Boğazlıyan: Hamdi Erdal

Çandır: Mustafa Ertan Örgün

Çayıralan: Yasin Şahiner

Çekerek: Bedrettin Bozkurt

Kadışehri: Davut Karadavut

Saraykent: Ahmet Öçal

Sarıkaya: Ali Osman Erbir

Sorgun: Ahmet Şimşek

Şefaatli: Zeki Bozkurt

Yenifakılı: Yalçın Karadavut

Yerköy: Mehmet Ağaoğlu

Nevşehir ilçe adaylarının bir kaç güne kadar açıklanmasına kesin gözle bakılıyor...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dogruluk - 3 yıl önce
goremede mustafa durmaz ak partıden aday olacaktır
yeter artık nurı cıngıl
Avatar
kapadokyali50@ - 3 yıl önce
yeter artik aciklayin ne sunnestiriyonuz artik gina geldi buhaftada aciklamazlarsa akpye oyda vermicem