banner461

Ak Parti Abdullah Gül'ü sildi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 2001 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği AK Parti’nin 14’ncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına davet edilmediği öğrenildi.

banner503
Ak Parti Abdullah Gül'ü sildi
17 Ağustos 2015 Pazartesi 18:36

banner143
banner134
 AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen partinin 14’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına davet edilmedi.

‘AK Parti 14 Yaşında’ sloganıyla gerçekleştirilen programa partiye hizmet etmiş eski milletvekilleri ve üyeler de davet edilirken sadece AK Parti’den istifa eden bazı isimlere davetiye gönderilmedi. Davet edilmeyen en ilginç isim ise 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oldu.

Cumhurbaşkanlığı görevi dışında partisiyle herhangi bir ayrılık süreci yaşamadığını belirten Gül’ün, 14’üncü yıl dönümü kutlamasına hiçbir şekilde davet edilmemesinden üzüntü duyduğu ve bu durumu “dışlama” olarak değerlendirdiği öğrenildi.

Kuruluş töreninde Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada Gül’ün adını anmazken, AK Parti icraatlarının anlatıldığı sinevizyon gösterisinde de Gül’e yer verilmedi. Parti yetkilileri bu durumu “Kasıt yok, sehven” diye izah etmeye çalıştı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.