banner461
banner195

AK Parti'de Yıldırım Dönemi Başladı !

AK Parti'de Yeni Genel Başkan ve Türkiye'nin 27. Başbakanı Binali Yıldırım!

AK Parti'de Yıldırım Dönemi Başladı !
19 Mayıs 2016 Perşembe 13:24

banner143
banner134
AK Parti'de Ahmet Davutoğlu'nun ardından genel başkanlığa getirilecek isim Binali Yıldırım olarak belirlendi.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen ve 22 Mayıs Pazar günü yapılacak, AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı gösterilecek ismin belirlendiği toplantı, yaklaşık 50 dakika sürdü.

Toplantının ardından, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir basın toplantısı düzenleyerek, genel başkan adayını kamuoyuna duyurdu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

- Şehit olan askerlerimiz için AK Parti kadroları olarak Allahtan rahmet diliyoruz. Biz huzur içinde yaşıyorsak bunun en önemli nedeni askerlerimizdir.

- AK Partinin bu merkezi Türkiye siyasi tarihinin önemli bir yeridir. Burdan sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. 

- Bir tartışmayı da bitirmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanı ile AK Parti kadroları arasında hiç bir sorun yoktur. 

- AK Parti referansların merkezini oluşturan bir siyasi kadrodur. Gelecekte de AK Parti dimdik ayakta durmaya devam edecektir. AK Parti bizi millet yapan değerlerin bir bütünüdür. Biz AK Partide siyaset yapanlar Allahtan ve milletten başka kimseden emir almayız. 

YENİ GENEL BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Yeni Genel Başkan adayımız Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım'dır. AK Partinin kuruluşunun en başından beri emekleri olan Binali Yıldırım'a bu şerefli görevini kutluyoruz. Hiç yorulmadan bu görevi başarıyla yürütmesini ve hayırlı olmasını diliyoruz.
  Türkiye'nin 27. Başbakanı ve AK Parti'nin Genel Başkanının açıklanmasının ardından AK Parti Nevşehir İl Başkanı M. ali Tanrıver yaptığı açıklamasında; 22 Mayıs 2016 Pazar günü 2.Olağanüstü Büyük Kongre ile seçilecek Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayımız Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanımız İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım'dır. Milletimize, ülkemize, Ak Partimize hayırlı olsun.

  AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de ; Sayın Binali Yıldırım Beyefendi’nin AK Parti Genel Başkan Adaylığı'nın; partimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

   

  Kaynak: Yayıncı FİB Haber
  banner15

  İlgili Galeriler
  Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.