banner461
banner195

AK Parti İl Başkanı Tanrıver'den Avukatlar Günü Mesajı

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, avukatların, insanların haklarını savunmada ve demokrasinin işleyişinde büyük sorumluluklar yüklendiklerini belirtti.

AK Parti İl Başkanı Tanrıver'den Avukatlar Günü Mesajı
04 Nisan 2015 Cumartesi 16:30

banner143
banner134

 AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER;

“AVUKATLAR DEMOKRASİNİN İŞLEYİŞİNDE BÜYÜK SORUMLULUKLAR ÜSTLENİYOR”

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, avukatların, insanların haklarını savunmada ve demokrasinin işleyişinde büyük sorumluluklar yüklendiklerini belirtti.
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Tanrıver, Hukuk sistemi içerisinde çok önemli bir yere sahip olan avukatlık mesleğinin, adaletin tecellisi ve tesisi hususunda sağladığı katkıların son derece önemli ve göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğuna dikkat çekti.
Avukatların, yargılamanın asli unsuru olduğu gibi, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin en önemli aktörleri arasında yer aldığına işaret eden Tanrıver, şunları kaydetti:
"Adalet, tüm insanların ortak talebi ve beklentisi olmakla birlikte en temel hakkıdır. Yargı sisteminin ayrılmaz bir parçası ve savunma makamının temsilcisi olan avukatlarımız, adaletin tecellisi için insanları hakları konusunda bilgilendirip yönlendirerek, haklarını koruyabilmeleri ve kullanabilmeleri konusunda onlara yardımcı olarak önemli bir görevi de yerine getirmektedirler. Hukuk camiasında önemli bir yere sahip olan avukatlarımızın sorunları uluslararası hukuk standartlarına çekilerek halkın ihtiyaçlarına daha doğru cevap verir hale getirilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, benim de aralarında bulunmaktan şeref duyduğum avukatlık mesleğinin mensubu olan değerli meslektaşlarımın gününü en içten duygularımla kutluyorum" dedi.


 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkan - 3 yıl önce
mehmet ali tanrıver görevinien iyi şekilde yapıyor merak etmeyin
Avatar
torun - 3 yıl önce
il başkanı istifa etmeli,tarafsızlığını yitirdi,stk temyüllerinde sandıklar neden 3 gün sonra ankaraya götürdüler. ankaraya hasan ünverle birliktemi teslim ettiler. burada stk temyüllerinde kimlerin ismini ön plana çıkardılar.stk temayülleri iptal edildimi ?