banner461
banner195

Ak Parti İlçe Adayları Brüksel Sonrası Açıklanacak

AK Parti’nin ilçe belediye başkanlarının Resmi açıklama takvimi Brüksel sonrası yapılacak. Başbakan Erdoğan’ın parti kurmaylarına Brüksel dönüşünde listeleri görmek istediği yönünde talimat verdiği iddia edildi.Artık beklenen gün geldi ve artık bir kaç gün içinde ilçe adaylarının açıklanması bekleniyor.

Ak Parti İlçe Adayları Brüksel Sonrası Açıklanacak
21 Ocak 2014 Salı 13:24

banner143
banner134

 Bugün AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen toplantıyla 13 Büyükşehir ilçe belediye Başkan adayları açıklanmasını ardından diğer illleri için adaylık açıklanmasınında yarın yine devam edeceği hafta sonuna kadar AK Parti ilçe belediye başkan adaylarının tamamı açıklanacak.

LİSTE SUNULACAK

AK Parti 30 Mart yerel seçimleri öncesinde adaylarını belirleme noktasında çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Başbakan Erdoğan’ın katıldığı toplantının ardından yapılması beklenen açıklama yine ertelendi. Erdoğan’ın Brüksel ziyaretinin ardından adayların son olarak kendisine sunulması bekleniyor.
ADAYLAR NETLEŞTİ
Birçok ilde adaylarını netleştiren AK Parti’nin süreci bu kadar ertelemesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi son dönemde yaşanan kritik gelişmeler. Erdoğan’ın birinci gündem maddesinin 17 Aralık Operasyonu sonrası yaşanan gelişmeler olması adaylık açıklamalarını da geciktirdi. Ancak Partiye yakın kaynaklara göre sürecin uzamasının olumlu yanları da var.
SÜREÇ UZADI
Bu olumlu yanların en başında aday adaylarının daha titiz bir incelemecen geçiyor olması. Sürecin uzamasından dolayı AK Parti Genel Merkezi aday adaylarını daha iyi bir şekilde incelemiş oldu. Ancak sürecin bu kadar uzaması özellikle aday adaylarını strese soktu. Nevşehir'de 7 ilçeye sahip olan AK Partili başkanlarda endişeli bir bekleyiş içerisinde.
NEVŞEHİR DE HEYECAN DORUKTA
Nevşehir'de son olarak Ürgüp ve Gülşehir üzerinde çalışmalar devam ediyordu. Bu 2 ilçede mevcut başkanlarla yola devam edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor. Derinkuyu ve Kozaklı içinde bazı iddialar gündeme geliyor. Ancak cevabı sadece AK Parti’nin kurmayları biliyor.
AK Parti Nevşehir cenahında Belde Belediye Başkan Adaylarınıda heycanlı bekleyiş içerisinde oldukları bildirilirken.Bu konudada listenin hazır olduğu İlçelerin açıklanmasının ardından hafta sonuna kadar Belde Belediye Başkan Adaylarınında açıklanacağı belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kozaklı adına - 4 yıl önce
kozaklı ıcın en hayırlı aday durmuş turhaldır. dahası otesı yoktur, celıkle devam kararı almaları bızzat akp nın kozaklıdakı hakımıyetını son buldurur... halka kulak verır ıns akp yonetımı
Avatar
Ömer - 4 yıl önce
Ilçemizde çoğu diyemiyor ama şu anki Başkan'dan memnun olan çok az kişi var, Kozaklı halkı en iyisini bilir, akparti yanlış yapmaz umarım
Avatar
vatandas - 4 yıl önce
kalaba belli zaten mustafa köroğlu zoruna gidenın gitsin kımı istiyorsa onu cıkarta biliyorsa cıkartsın
Avatar
hacıbektaş adayı - 4 yıl önce
hacıbektaş adayı alevi olmazsa ak parti kaybetti demektir
Avatar
köylü - 4 yıl önce
kalabada mesut yıldırım konulmassa ak parti kazansın da göreyim
Avatar
kalabalı - 4 yıl önce
nevşehirde oturacaksın avanos ilçe başkanlıgı yapacaksın kayseride kalacaksın kalaba belde başkanlıgı yapacaksın sonra gelip kalabada ak parti belediye başkanını beliryeceksiniz öylemi
Avatar
ak kalaba - 4 yıl önce @kalabalı
kayseride oturup belde başkanlığı yapılacak tabi..paşalılı olup belde başkanlığı daha mı iyi idi.kalabaya kalabalı belde başkanı olacak nerde oturursa otursun bir telefonla herkes için elinden geleni yapar yaptı ver yapacak..artık kalaba akparti teşkilatı sahipsiz değil.en üst seviyede temsil ediliyor:))mhp li arkadaşlara sesleniyorum mesut gibi zayıf bir adayın ak aprtiden aday olmasını istiyorsunuz ama maalesef amacınıza ulaşamayacaksınız.burada ak parti için mesut yıldırımı aday gösterenlerinde mhp li olduğu herkes tarafından biliniyor.kalaba için ak ekip iş başında...belde başkanımız da hem ilçe teşkilatı ile hem ankara ile hem kayseri ile kalaba belde teşkilatını en üst seviyede temsil etmektedir...bunu bilen bilir.kendisine selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum..
Avatar
işçi - 4 yıl önce
kalabada ikinci mustafa köroğlu döneme tekrar başlayacak inşaallah..emeği geçen herkesten allah razı olsun..özlenen günler geri gelecek