banner461
banner195

AK Parti Nevşehir aday adaylarının mülakat komisyonu belli oldu.

Ak Parti’de temayül yoklamasının ardından 3 aşamalı bir süreç geçirecek aday adaylarının sürecini yürütecek komisyon üyeleri belli oldu.AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adaylarının mülakatını yapacak komisyonun başkanı da belli oldu.

AK Parti Nevşehir aday adaylarının mülakat komisyonu belli oldu.
05 Mart 2015 Perşembe 17:20

banner143
banner134
NEVŞEHİR FİB HABER- ÖZEL- AK Parti Nevşehir aday adaylarının mülakat komisyonu belli oldu.Temayül yoklamasının ardından AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adaylarının mülakatını yapacak komisyonun başkanı da belli oldu. Bakın komisyona kim başkanlık edecek?

Süleyman Soylu'un Başkanlık edeceği mülakat komisyonunda, Tokat Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Zeyid Aslan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Çiğdem Kararaslan ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ yer alacak.

Nevşehir ile birlikte Balıkesir, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’in ortak listede yer aldığı mülakatları yapacak komisyon AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun başkanlığında oluştu.


AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayları Alfabetik sıralamaya göre alınacak. İki etap halinde sabah saat 10.00'da ve saat 13.30'da mülakata girecek.Genel başkan yardımcıları başkanlığında komisyonlar 6-15 Mart arasında çalışma yapacak. Partinin üst komisyonu ise 23 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında listelere son şeklini verecek.AK Parti Genel Merkezinde aday adaylarının geçireceği 3 aşamalı süreç şöyle:1- MÜLAKAT

Aday adaylarının mülakatı aşamasında parti teşkilatı içerisinde yapılan temayül yoklaması ile belirlenen adaylar mülakat aşamasına geçmiş olacaklar. AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı milletvekili aday adayları ile bire bir görüşmeler yapacak.2- ARA KOMİSYON

Temayül yoklaması ve mülakat sürecinde belirlenen isimlerin potansiyelini anlamak ve adaylığa uygunluğunu saptamak amacıyla anket ve saha çalışmaları da yapılacak.3- ÜST KURUL

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti’nin üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu üst komisyon, süreç boyunca toplanan verileri değerlendirecek. Adayların kimler olacağı bu aşamada üst komisyon tarafından belirlenmiş olacak.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muşkaralı - 3 yıl önce
nevşehir için kazım sunarı bekliyoruz
Avatar
ak gençlik - 3 yıl önce
il başkanımız kazım sunar beyle yola devam gümbür gümbür
Avatar
sinassos - 3 yıl önce @muşkaralı
kazım sunar kim?
ben tanımıyorum o'nu.