banner461
banner195

AK Parti Nevşehir İl Başkanı belli oluyor

Nevşehir AK Parti’de gözler yeni İl Başkanının kim olacağına çevrildi. AK Parti İl Başkanlığı için hangi kriterler göz önünde bulundurulacak...

AK Parti Nevşehir İl Başkanı belli oluyor
28 Eylül 2017 Perşembe 22:23

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av.Mehmet Ali Tanrıver'in kongrede yeniden aday olmayacağını açıklamasından sonra başlatılan yeni il başkanını belirleme sürecinin sonuna gelindi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı için toplamda 17 Aday Adayı başvuruda bulundu.
 Bu isimler içerisinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın onayına sunulmak üzere 4 il başkanı adayı belirlendi.
 
Parti kulislerinden edinilen bilgiye göre bu isimler teker teker adaylık mülakatı için Ankara'ya çağrıldı. AK Parti Nevşehir İl Başkanı adayının belirlenen bu dört ismin içinden atanacağı öğrenildi.


Yeni İl Başkanı Belirlerken Dikkat Edilen Kriterler ;
 
AK Parti'de İl Başkanlığı için Aday tespitinde dikkat edilen kriterleri 

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Harun Karaca bu konuda önemli bilgiler verdi; 
 “İl, İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olacak arkadaşların kesinlikle kamu kuruluşlarında çalışmasını istemiyoruz. Bunlar il ve ilçeler içinde geçerli. Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarları kesinlikle ana kademe başkanı, ilçe ve il yönetim kurulu üyesi yapmıyoruz. Bu arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine devam etsinler. Kamuyla ihale ve ticari ilişkileri olanları kesinlikle ana kademe başkanı yapmıyor ve yönetim kurulu üyesi yapmıyoruz. Ticaretine orada devam etsin, hakkıyla almış olduğu bazı işleri kamuoyu farklı yorumluyor. İlçe başkanı oldu il başkanı oldu ihale aldı şeklinde yorumlanabiliyor. Olumsuz bir bakış ve anlayışa sebep oluyor. Kesinlikle bu arkadaşlara biz gerek kongrede gerekse oluşturacağımız yeni teşkilat yapısında görev vermeyeceğiz. Diğer bir konu il ve ilçe başkanları olanlar, yönetim kurulu üyeliğine girecek bütün arkadaşların GBT’lerini sorgulatıyoruz. Yani paralel yapıyla ilgilisi var mı yok mu? Geçmişte bir suça karışmış mı? Bütün bilgileri alıyoruz ve bir de son 6 yılın sosyal medyasını takip ediyoruz. Genel Merkez’de sosyal medyaya bakan özel bir birimimiz var. Burada facebook, twitter hesaplarına bakıyoruz eğer olumsuz bir şey varsa o arkadaşlara da ‘başka arkadaşlarımızla hizmete devam edeceğiz’ diyoruz.” 

AK Parti İl Başkanlığı için,
 1. Hakan Serçe
 2. Emin Fırsatvermez
 3. Mehmet Yücel
 4. M Rauf Yanar
 5. Ersin Doğan
 6. Ali Kemikkıran
 7. Fatih Güneş
 8. Serhat Sonugelen
 9. Edip Avşar
 10. Umut Ergül
 11. Mehmet Yalçın
 12. Gökmen Yamangil
 13. Gürbüz Dinç
 14. Yasin Çelebi
 15. Cumhur Arslan
 16. Cemil Çöloğlu 
 17. Mali Müşavir Murat Çöloğlu AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı adaylığına başvuruda bulundu.
Adayların son değerlendirmelerinin ardından bir kaç güne kadar (En geç önümüzdeki hafta içinde) Yeni İl Başkanın açıklanarak atamasının yapılması bekleniyor.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet kköylü - 13 ay önce
İl başkanlığına bazı isimler gördüm iktidar partisine yakışan gelsin, yoksa orası yolgeçen hanı değil.
Avatar
mustafa - 13 ay önce
Herkes birşeyler peşinde.bunlar metal yorgunluğunu üstünden atmışlar